SELÜLOZ İŞ SENDİKASI 'HAYIR' DEDİ

Tarih: 2010-08-31 00:00:00

Selüloz İş Sendikası Genel Başka Yardımcısı İlhan Aktaş, yazılı olarak yaopmış olduğu basın açıklamasında 12 Eylül'deki Referandumda 'Hayır' oyu kullanacaklarını ifade etti.Aktaş, Oylanacak olan Anayasa Paketinin ileriye dönük hiçbir şey vaat etmediğini,
Selüloz İş Sendikası Genel Başka Yardımcısı İlhan Aktaş, yazılı olarak yaopmış olduğu basın açıklamasında 12 Eylül'deki Referandumda 'Hayır' oyu kullanacaklarını ifade etti.
Aktaş, Oylanacak olan Anayasa Paketinin ileriye dönük hiçbir şey vaat etmediğini, yargı bağımsızlığını zedelediğini, çalışma yaşamına kaos getireceğini söyleyerek; "Dağ fare doğurmuştur" dedi.
Aktaş açıklamasının devamında şunları belirtti: " Anayasa uzlaşı ve hoşgörü temelinde bütün toplumsal kesimlerin ortak mutabakatı sonucu oluşturulur. Anayasa paketine bu açıdan yaklaşmak gerekir. 12 Eylül'deki Referandum her şeyden önce bu yönüyle sakat kalmıştır. Sadece bu açıdan bile 'hayır' denilmesi gerekir.
Demokrasinin bütün kurum ve kuruluşlarıyla hayata geçirilemediği ülkemizde en basit Sendikal örgütlenmenin önünü açmak yerine çalışma hayatında kaos yaratıcı uygulamalara yol açacak maddeleri bile Sendikal özgürlük adına ortaya koymak bir aldatmacadır. Bir çalışanın birden fazla sendikaya üye olması Sendikal özmgürlük olarak tanımlanıyor. Oysa, Sendikal örgütlenmenin önündeki engeller düşünüldüğünde bunun bir aldatmaca olduğu kolayca görülecektir. Geçtik birden fazla Sendikaya üye olmayı, bir Sendikaya bile üye olmayı sağlayacak düzenlemeler bile yoktur.12 Eylül'ün toplumda açtığı tahribat ve yıkımı onaracak hiçbir yenilik getirmiyor. Kuvvetler ayrılığı ilkesinin tek yönlü olarak bozulmaya çalışılması Yargı bağımsızlığının zedelenmesi, halkımız nezdinde güvenirliliği ispatlanmış kurumların kargaşa ortamına sürüklemek istenmesi tam tersi mevcut ortamı daha da gerginleştirecek ve gelecekte daha vahim sonuçlara yol açacaktır.Bu öngörü ve yaklaşımla Referandumda 'Hayır' diyoruz" dedi.
Selüloz İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İlhan Aktaş Referanduma ilişkin açıklamarının ardından 30 Ağustos Zafer Bayramını da kutladı.
Aktaş Zafer Bayramı ile ilgili; "O günlerde kanlarıyla, canlarıyla bize bu vatanı bırakanlara minnet borcumuz vardır" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.