SES BAYRAĞI ÖDÜLÜ SAHİBİNİ BULDU

Tarih: 2011-05-18 00:00:00

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Kdz.Ereğli Eğitim Fakültesi Genç Kalemler Edebiyat Kulübü’nün Türk dilinin korunması, geliştirilmesi ve tanıtılması adına yapılan çalışmalar için vermiş olduğu Ses Bayrağı ödülüne bu yıl Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi layık gö

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Kdz.Ereğli Eğitim Fakültesi Genç Kalemler Edebiyat Kulübü’nün Türk dilinin korunması, geliştirilmesi ve tanıtılması adına yapılan çalışmalar için vermiş olduğu Ses Bayrağı ödülüne bu yıl Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi layık görüldü.

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi bu yıl ikincisi verilen Ses Bayrağı Ödülüne 2009-2011 yılları arasında yürüttüğü Avrupa Birliği Comenius projesi olan Geleneksel Toplumdan Modern Topluma Geçiş projesi kapsamında İspanya, Hollanda, Avusturya ve İtalya’da yapılan proje toplantılarında Türkçenin dünya dil aileleri içindeki yerini ayrıca ülkemizin kültürel ve geleneksel değerlerini başarı ile tanıttığı için hak kazandı. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Kdz.Ereğli Eğitim Fakültesi Türkçe Bölümü Toplantı salonunda yapılan ödül töreninde Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Azar yaptığı konuşmada Türkçe’nin dünya dilleri arasındaki yerine dikkat çekerek tarihsel zenginliğinden ve dil yapısı özelliklerinden bahsederek Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Genç Kalemler Edebiyat Kulübü’nün bu yıl Ses Bayrağı ödülünü Kdz. Ereğli Anadolu Lisesine vermeyi uygun gördüğünü geçen yıl ise bu ödülü Nurdan ve Orhan Oğuz İlköğretim Okuluna verildiğini ifade etti. Ödül töreninde Comenius Projesini yürüten okul öğretmenleri ve çalışmalara katılan öğrencilere teşekkür belgesi, Okul Müdürü Suat Yazıcı’ya da günün anısına bir şilt verildi. Ödül töreninden sonra Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Genç Kalemler Edebiyat Kulübü üyesi öğrenciler bir şiir dinletisi sundular.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.