SES, DOKTORA YAPILAN SALDIRIYI KINADI

Tarih: 2012-06-20 00:00:00

SES Zonguldak Şubesi, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'nde görev yapan Ortopedi Uzmanı Dr. Zekai Yurtbay'a görevi başındayken hasta yakınları tarafından saldırıya uğramasını kınadı. Zonguldak Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yapan SES Zonguldak

SES Zonguldak Şubesi, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'nde görev yapan Ortopedi Uzmanı Dr. Zekai Yurtbay'a görevi başındayken hasta yakınları tarafından saldırıya uğramasını kınadı.
Zonguldak Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yapan SES Zonguldak Şube Başkanı Halil Karagülmez, Sağlık çalışanlarına karşı yapılan şiddeti önlemeye yönelik yasal düzenlemelerin bir an önce yapılmasını talep ederek, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'nde görev yapan Ortopedi Uzmanı Dr. Zekai Yurtbay'a görevi başındayken hasta yakınları tarafından saldırıya maruz kalmasını kınadıklarını belirtti. Karagülmez, Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Zonguldak hastanelerinde de halkımıza en iyi şekilde hizmet veren biz sağlık çalışanları ne yazık ki son zamanlarda hasta yakınları tarafından saldırıya uğramaktayız. Daha geçenlerde, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde çalışan Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Ersin Arslan'ın bıçaklanarak öldürülmesi, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'nde Çocuk Servisi Uzmanı Operatör Dr. Bora Solmaz'ın saldırıya uğraması ve yine basından edindiğimiz bilgiye göre Konya'da bir devlet hastanesinde çalışan bir hekim, 2 ay öncede Atatürk Devlet Hastanesi'nde çalışan Psikiyatris Dr. Seda Mertol ve en son olarak da 18. 06. 2012 tarihinde Atatürk Devlet Hastanesi'nde görev yapan Ortopedi Uzmanı Dr. Zekai Yurtbay görevi başındayken hasta yakınları tarafından saldırıya uğramıştır. Yıllardır, sağlık ortamının vahşi bir şiddet ortamına dönüştüğünü sürekli olarak saldırıya uğradığımızı, hekimlere, sağlık emekçilerine yönelik şiddetin artık dayanılmaz boyutlara geldiğini, can güvenliğimizin olmadığını söyledik, söylüyoruz. Sağlık emekçilerine yönelik şiddetin önlenmesi için yıllardır çaba harcıyoruz. Sağlık alanında şiddet sorununun bütünüyle çözümü zaman istemekte, uzun soluklu bir mücadeleyi gerektirmektedir. En başta da hükümeti ve Sağlık Bakanlığını acilen göreve davet ediyoruz. Şiddeti önlemeye yönelik yasal düzenlemenin bir an önce yapılmasını talep ediyoruz. Bizler, sağlık çalışanları olarak bu ve benzeri olayların tekrarlanmamasını istiyor, bu çirkin saldırıyı kınıyoruz dedi.
Saldırıya uğrayan Ortopedi Uzmanı Dr. Zekai Yurtbay ise, Ayağı kırıktı ameliyat etmiştim. Herhalde tedavi ettiğimiz için hatalıyız. Hasta kontrole geliyor. Kontrolde ayağının iyi olmadığını söyledi, ameliyat edeli daha üç ay olmuş ve üzerime saldırdı. Hastada bağırıyordu ve hastanın oğlu da. Olay poliklinikte muayene esnasında oldu diye konuştu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.