ŞİMDİ; VERGİ BEYAN DÖNEMİ!

Tarih: 2011-03-04 00:00:00

Zonguldak Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar, Ggelir Vergisi Beyan Dönemi” ile ilgili yaptığı uyarıda, kanuni görevleri hatırlattı.  Bayar “Gelir Vergisi Mükelleflerimiz (Basit Usul Hariç) 2010 yılında elde ettikleri gelirlerini 2011 Mart ayının birinci
Zonguldak Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar, Ggelir Vergisi Beyan Dönemi” ile ilgili yaptığı uyarıda, kanuni görevleri hatırlattı.  Bayar “Gelir Vergisi Mükelleflerimiz (Basit Usul Hariç) 2010 yılında elde ettikleri gelirlerini 2011 Mart ayının birinci gününden yirmibeşinci günü akşamına kadar bağlı oldukları vergi dairesine vermeleri kanuni bir ödevdir.  Vergi Dairesi Başkanlığı olarak mükelleflerimizin beyanlarının gelirlerini yansıtmasını beklemekteyiz” sözleriyle başladığı yazılı açıklamasına şöyle devam etti:
Başkanlığımız bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalardan elde ettiği veriler ile mükelleflerimizin beyanlarını karşılaştırılacaktır.Beyanda bulunacak mükelleflerimizin bu hususu dikkate almalarını özellikle hatırlatırım. Karşılaştırma sonucunda uyumsuzluk tespit edilen mükelleflerimiz hakkında yasal işlemler başlatılacağı tabidir.
Diğer taraftan, Kira geliri elde eden mükelleflerimizde bu gelirlerini aynı sürede beyan edecekledir.Konutlardan elde edilen kira gelirleri beyan edilmez veya eksik beyan edilirse, 2010 yılı için 2.600 Türk Liralık istisnadan yararlanılamadığı gibi cezai işlemde yapılabilecektir.
Bu konuda Zonguldak genelinde kira gelirlerinin tespiti amacıyla denetimlerimiz devam etmekte olup, mükelleflerimizin cezalı duruma düşmemek ve hak kaybına uğramamak için beyanlarını zamanında ve eksiksiz bildirmeleri gerekmektedir.
Başkanlığımız, mükelleflerimize yüksek kalitede hizmet sunmak ve vergi yükümlülüklerini kolayca yerine getirebilmesi amacıyla Müdürlük-lerimizde ve Demirpark AVM’ de yardım masaları kurmuştur. Mükelleflerimiz bu masalardan ve 444 0 189 vergi iletişim merkezinden bilgi edinebilirler.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.