SON BAŞVURU 27 OCAK

Tarih: 2012-01-23 00:00:00

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne konuya ilişkin Sağlık Bakanlığı Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünden gönderilen yazıya göre, ağız ve diş teknikerliğine ilişkin iş ve işlemleri enaz bir yıldan beri yürütmekte olan ve enaz lise seviyesinde eğitimi bulunanlard

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne konuya ilişkin Sağlık Bakanlığı Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünden gönderilen yazıya göre, ağız ve diş teknikerliğine ilişkin iş ve işlemleri enaz bir yıldan beri yürütmekte olan ve enaz lise seviyesinde eğitimi bulunanlardan usul ve esasları Sağlık Bakanlığınca belirlenen eğitimleri alan ve açılacak sınavlarda başarılı olanlar ağız ve diş sağlığı teknikeri yetkisiyle çalışabilecek. Bu sınava katılmak isteyen adayların 27 Ocak 2012 tarihine kadar İl Müdürlüklerine başvuruda bulunması istendi. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklama şu şekilde: 26 Nisan 2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüe giren 6225 sayılı kanunun 11. Maddesi ile 1219 sayılı kanuna eklenen geçici madde 7'nin 4'ncü bendinde, Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte ağız ve diş teknikerliğine ilişkin iş ve işlemleri enaz bir yıldan beri yürütmekte olup enaz lise seviyesinde eğitimi bulunanlardan usul ve esasları Sağlık Bakanlığınca belirlenen eğitimleri alan ve açılacak sınavlarda başarılı olanlar ağız ve diş sağlığı teknikeri yetkisiyle çalışabilir hükmü bulunmaktadır. Kanun gereği hali hazırda bu görevi yürütenler ağız ve diş sağlığı teknikeri yetkisi verilebilmesi amacıyla, süresi, yerleri, usul ve esasları daha sonra duyurulacak olan bir eğitim verilecek, eğitimlerin bitimini takiben adaylar sınava tabi tutulacak ve sınavda başarılı olanlara yetki belgesi verilecektir. Yasal olarak kabul edilebilir mazeretler dışında kanun gereği enaz son bir yıldır aktif olarak bu görevi yürütenlerin başvurabilecekleri eğitim ve sınava katılmak isteyen adayların en geç 27 Ocak 2012 günü mesai bitimine kadar il sağlık müdürlüklerine başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru işlemlerinin bitimini takiben il sağlık müdürlüklerinde kurulacak bir komisyonca bir hafta içerisinde adayların başvuruları kanunda belirtilen ve dilekçede istenen belgeler açısından uygunlukları değerlendirilecek ve uygun şartları taşıyan isim listeleri Sağlık Bakanlığı Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğüne gönderilecektir. Adayların başvuruları il müdürlüklerinde muhafeze edilecektir denildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.