SON BÖLÜMLERDE KAVGA ÇIKTI

Tarih: 2010-10-06 00:00:00

Kandilli'de termik santral yapımı ile ilgili olarak HEMA'nın talebi doğrultusunda Çevre İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantının ikincisi başladı. Toplantı salonuna girişte Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'la bazı HEMA yöneticileri arasınd

Kandilli'de termik santral yapımı ile ilgili olarak HEMA'nın talebi doğrultusunda Çevre İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantının ikincisi başladı. Toplantı salonuna girişte Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'la bazı HEMA yöneticileri arasında tartışma çıktı. Posbıyık, "Bu bölgeden ne istiyorsunuz maaş alıyorsunuz böyle konuşuyorsunuz, biz çoluk çocuğumuzun geleceğimizin durumunun mücadelesini veriyoruz" dedi.

Araya girenler tartışmayı bitirdi. Şuan yapılması planlanan termik santralin yeri konusunda anlatım HEMA yöneticileri tarafından başladı. HEMA Yöneticisinin kurulması düşünülen termik santral ile ilgili bilgilerin vermesinin ardından Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık söz aldı. Saat 11.00'de Kdz.Ereğli Belediye Meclisi toplantısı nedeniyle erken söz almak istediğini belirten Posbıyık, "Limandan bahsediliyor limandan yok onu getireceklermiş yok malzeme getireceklermiş limandan ucuz kömür getirmek için hedefleniyor. Termik santral yapılmaması için elimizden gelen mücadeleyi vermeye hazırız. HEMA'ya teşekkür ediyoruz devletin çıkarmak istemediği kömürü çıkardığı için. Ama bu bölgede kömür yok. Yardım için verilen kömürlere yetişemiyorlar. Biz çoluk çocuğumuzun geleceğini düşünerek mücadele veriyoruz, bu mücadeleyi sonuna kadar da vereceğiz" dedi.

Avukat Ünal Demirtaş'da söz alarak termik santral toplantısının neden Kandilli'de yapıldığını sordu?

Öte yandan salonda bulunan AKP Kdz.Ereğli İlçe Yöneticisi Tekin Coşkun'un Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve Avukat Ünal Demirtaş'ın konuşmaları sırasında alkışlayanlara yönelik bakışları ilk bölüme damgasını vurdu.

Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık salondan ayrıldı, konuşmalar devam ediyor. Kdz.Ereğli Kent Konseyi Başkanı Muhabbet Tezel'de söz alarak termik santral ile ilgili düşüncelerini açıkladı ve termik santral yapılmasına kesinlikle karşı olduklarını söyledi.

Kandilli Belediye Başkanı Nihat Saral söz aldı ve HEMA yetkililerine, "2 gündür konuşuluyor ama sağlık konusunda birşey söylemiyorsunuz? Ne zararı var tarım, hayvancılık bu bölgede yapılacak mı kanser hastalığı bu bölgede olacak mı? Bunun garantisini verebiliyormusunuz? Kandilli'ye termik santral yapılmasına karşıyız. Buraya gelin farklı tesisler sosyal alanlar yapın" dedi.

Sivil toplum örgütleri temsilcilerine söz veriliyor ve konuşmalar devam ediyor. "Termik santrale karşıyız" diyen herkes salonu dolduranlar tarafından alkışlanıyor. 

Toplantının son bölümünde kavga çıktı. Termik santral kurulmasına karşı olanlara HEMA'da çalışan bir kaç kişi sert tepki gösterdi, itiş kakışların yaşandığı ve bağırışmaların olduğu o anlar kameralara da yansıdı. Saat 10.00'da başlayan toplantı saat 13.30'da sona erdi.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

selim dinar :

ya bu tekin denilen kişi KANDilli nin etinden sütünden iyi istifade ediyor.Buna dur diyen olmıycakmı.bu kimdir.nasıl buralara geldi.serviscilikdir,kömürdür derken .

AHMET :

nedir bu termik santral muabbeti bırakın bu lüzumsuz işleri halkın sabrını taşırma hema halkın sabrı bir taşarsa vay halinize siz termik santral yapıp para yiyeceksiniz peki halkın sağlığı ne olacak onu düşünmediğiniz ortada vaz geçin bu santraldan santral kuracağınıza halkın yararlanacağı bir iş merkezi kurun NE OLURSA OLSUN HALKIN TEMİZ HAVASINI KİRLETMEYE HAKKINIZ YOKKK HALKIN YÜZDE DOKSANI BU SANTRALA KARŞI OLDUĞUNUN GÜRÜŞÜNDEYİM VE BEN BİR KDZ EREĞLİ VATANDAŞI OLARAK HEMADAN TALEBİM O BÖLGEYE TERMİK SANTRAL KURULMAMASIDIR .

bağımsız :

bir kaç video izledim gördüğüm kadarıyla kandilli de yaşayıp kandilli olmaya beceremeyen tipler şimdi kandilliyi dipsiz bir kuyunun içine atmaya çalışıyorlar sözde kandilliliyiz diye ön saflarda yer alanlar özde kandilli de akp liler dün köfte ekmek yiyenler bu gün jiplere biniyor yada şöyle diyelim dün hemadan atılanlar bu gün hemayı savunuyor bunların derdi kandilliyi kurtarmak değil aç karnını doyurmak bunlar kandillide en büyük diğer ayıpta kendini hakla maletmiş diye kendilerini nitelendiren hemayı babalarının malı gibi gören bir kaç muhtar kişiler özde değil sözde laf konuşan kayle alınmayacak karakterler ama unuttukları tek şey kandillide adam yerine koyulmadıkları bu bölgede yaşayan bütün insanlar aklınızı başınıza devşirin ve mantıksız iş yapmayın sözde kendilerini kandilliye adamış bu insanları her zaman olduğu gibi kendinizden üstün kılmayın onlar sadece aç kalmışlar ve kendilerine çıkar arıyorlar

Berkan Çırakoğlu :

Banada baksana dik dik Tekin Coşkun.. Görelim nekadar kabadayısın.. Ne çok adam türedi ereğlide.. meydan boş kalınca neyapsın herkes reklam peşinde...

halk :

hema yetkilileri hem termik santiral kurmak istiyo hemde bünyesinde çalıştırdığı taşeronların azizliğine uğruyo taşeronlar bile buna itiraz ediyor bunasıl iş

OSMAN YILMAZ :

YARIN ÖNDER GAZETESİ MANŞETİ 'KİREÇLİK İKİNCİ KEZ KURTULDU"FAZLI ERDOĞAN MÜJDEYİ VERDİ. KİREÇLİK KURTULDU.

vatANDaş :

Çok Saygıdeğer halkımız! Termik Santralin KANDilliye ve Ereğliye faydası olduğunu iddia edenlere soruyorum. Ya nasıl faydası var daha kömürün kirlettiği dereyi temizleyemedik. Dereler Zonguldak ta Ereğli de KANDillide siyah akıyor. Termik santralin kirlettiği bu bölgede birkaç yıl sonra bitki örtüsünün gördüğü zararı düşünün, verdiği zararın getirmiş olduğu hastalıkları bunların maliyetlerini hesap edin. Bu sebepten İlçeyi bu bölgeyi terk eden (emekli olduktan sonra) giden insanları düşünün ve ayrıca denize verilecek zararı ve deniz canlılarını yok oluşunu düşünün ve ona göre destekleme kararınızı gözden geçirin. Oysa destek verenler zenginin değil halkın yanında olmaya karar kılsalar.Kendilerine iyilik yapmış olurlar. Şunu Unutmayalım Hakkı ve Halkı unutanların sonu herkesce mulumdur…….

halk :

halil bosbıyık acaba elektriği kendisimi üretecek merak içindeyim bunu kendisini sorun bu muhalefet herşeye hayır diyorlar bir iyiki kelime öğrenmişler o da hayır evet yok herşeye hayır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.