'SORUMLULUK YÖNETİCİLERDE'

Tarih: 2013-06-14 09:48:00

Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, halkın, kurumların, kuruluşların bir ve bütün olması gerektiğini belirterek, “Kavga etmeden, dövüşmeden, elimizde ne varsa, gücümüzde ne varsa arkaya saklamadan mutlaka katkısı olacağını düşünerek birlikte çalışmak, işbirliği yapmak zorundayız” dedi.

Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, halkın, kurumların, kuruluşların bir ve bütün olması gerektiğini belirterek, “Kavga etmeden, dövüşmeden, elimizde ne varsa, gücümüzde ne varsa arkaya saklamadan mutlaka katkısı olacağını düşünerek birlikte çalışmak, işbirliği yapmak zorundayız” dedi.

 

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilçedeki finansman sıkıntılarının çözümü için banka temsilcilerinin katılımı ile düzenlediği “Can Suyu” toplantısında konuşan Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, “Kavga etmeden, dövüşmeden elimizde ne varsa arkaya saklamadan mutlaka katkısı olacağını düşünerek çalışmak, işbirliği yapmak zorundayız” dedi.

 

İYİ YERE GETİRECEKLER
Ereğli Şinasibey Restaurantta Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Ereğli TSO, Erdemir yönetimi ve banka temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda konuşan Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, el ve gönül birliği ile problemlerin çözülmesine dikkat çekti. Ayyıldız konuşmasında şunları söyledi: Bu anlamda Ereğli’yi bir adım ileri götürmenin mutluluğunu yaşarız. Buna vesile olan TSO’nun yeni yönetimine teşekkür ediyorum. Hem onlara hayırlı olsun, iade-i ziyaret, yeni görevlerinde başarılar dilemek istiyorum. Ereğli’nin kalkınmasına katkıda bulunmuş tecrübeli insanlar. Eski yönetime ben bu anlamda katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yeni yönetime de inşallah güzel şeylere vesile olacağı, bilgi ve birikimleriyle Ereğli’yi bulunduğu yerden daha güzel bir yere getireceğine inanıyorum. El ve gönül birliği lazım. 

 

“GÖNÜL VE İŞBİRLİĞİNE GİDİLMELİ”
İnsanlar, kurumlar ve kuruluşlar bu zaman diliminde bir ve bütün olması lazım. Bir kurum ve kuruluş sadece ürettiği malın ilgili olduğu yerlerle vesaire değil, toplumun tüm kesimleriyle irtibatlı olmalı. Dolayısıyla başarılı olmak istiyorsanız tüm irtibatlı bulunduğunuz kurum, kuruluş, ticaret erbabı insanlarla belli bir uyum etrafında çalışmak, herkesin katkısını almak, herkese de gönül birliğiyle katkıda bulunmak zorundasınız. Nemelazımcılık, elini arkaya tutmak, işbirliği ve gönül birliğinden uzaklaşmak, işten kaçmadan ziyade, bu yörenin kalkınmasına, adalete uğratmak, geriye bırakmak anlamına da gelir. Dolayısıyla siz değerli temsilcilerin, iş erbaplarının, TSO üyelerinin bu işlerin ehemmiyetine inanarak, kendi atacağı adımın sadece kendine değil, topluma da zarar vereceğini düşünerek, gönül birliği ve işbirliğine gitmesi gerekir. Atacağımız ufacık bir yararın, hızla diğer kurum ve kuruluşları da etkileyeceğini de bilelim. 

 

“GÜCÜ ARKAYA SAKLAMADAN”
Kavga etmeden, dövüşmeden, elimizde ne varsa, gücümüzde ne varsa arkaya saklamadan 

mutlaka katkısı olacağını düşünerek birlikte çalışmak, işbirliği yapmak zorundayız. Tabiki öncelikle sorumluluk ilin Valisi olarak bizlere, yöneticilere düşüyor. Ben bu anlamda TSO’nun yeni yönetimine ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına, bizde ne kadar çaba ve gayret varsa hizmetinizde olduğunu, dolayısıyla bu anlamda üzerimize ne düşüyorsa onun tamamını sizin hizmetinize sunmaya ve bu anlamda çaba ve gayret içinde olacağımızı belirtmek için buraya geldim.
Ereğli ve geniş anlamda Zonguldak ve Türkiye için yapılacak, buradaki kurum ve kuruluşların temsilcileriyle atılacak her adımın önemli olduğunu, toplumun yararına olduğunu bilmemiz ve bu yönde adım atmamız gerekiyor. Görevde olduğumuz kurum ve kuruluşun, içinde bulunduğumuz işyerinin sadece insanların kendilerini değil, toplumun tamamını ilgilendirdiğini bilerek hareket edelim diyoruz” dedi.

 

“ÇÖZÜM NOKTASI NE OLABİLİR?”
Ayyıldız, bankalara hitap ederken de, “Hem sektörün, hem de Ereğli’nin sorunları neler, çözümleri neler olabilir, el birliğiyle bu işi nasıl çözebiliriz, çözüm noktası ne olabilir bunları konuşacağız. İnşallah bankalar olarak sizler de beklentilerinizi paylaşırsanız, bu toplantıdan Ereğli’nin yararına somut bir şeyler çıkaralım. Bir kahvenin kırk yıl hatırı olur misali, Ereğli’nin içinde olan sizlerin bu kahvaltının somut verilerini inşallah elde edelim diye düşünüyoruz” dedi.

 

“TECRÜBELER MEZARA GİTMESİN”
Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker de toplantıdan iyi sonuçlar alacaklarına inandığını belirterek şunları söyledi: En zor toplantılar para toplantılarıdır. Siyasi toplantılar yaparsınız, insanları ikna edersiniz, bir noktaya geldiğinizde sonuç alınır alınmaz, çok önemli değil. Ama para konusunda sağlıklı sonuç alamazsanız, hem o yöre için, hem de temsil noktasında olan kurumlar için çok zor durumlar yaşanır. Tüm bunları yaşamamak için, tecrübelerim benle mezara gitmesin, hep beraber paylaşalım amacıyla size yardımcı olmaya çalışacağım. Aslında ben size değil, sizlerin bize yardımcı olması lazım ama insanlar birbirlerini tamamlayıcı unsurlardır. Toplantının hayırlı olmasını diliyorum. 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.