‘SORUNLAR HAD SAFHADA’

Tarih: 2011-02-07 00:00:00

Ak Parti Zonguldak milletvekili aday adayı olmak için son dönemlerde sivil toplum örgütlerine ziyaretlerde bulunan avukat Saffet Bozkurt,  mevcut milletvekillerinin performansını da, “Zonguldak’ın çok daha iyi yerlerde olması gerektiğine inanıyorum. Bu dü

Ak Parti Zonguldak milletvekili aday adayı olmak için son dönemlerde sivil toplum örgütlerine ziyaretlerde bulunan avukat Saffet Bozkurt,  mevcut milletvekillerinin performansını da, “Zonguldak’ın çok daha iyi yerlerde olması gerektiğine inanıyorum. Bu düşünceden yola çıkarak hareket ediyoruz. Sorunlar hat safha da, işsizlik sorunlarının asgariye indirmek için projelerimiz hazır, bu projeleri hayata geçirmek için yola çıktık” dedi.

 

Ak Parti Milletvekili Zonguldak aday adayı olmak için yola çıkan avukat Saffet Bozkurt, Karaelmas Gazeteciler Derneği’ni (KGD) ziyaret etti. Bozkurt, KGD Genel Sekreteri Çetin Sezgin ve üyelerle birlikte sohbette bulundu. Projelerini ve çalışmalarını anlatan Bozkurt, Zonguldak’ın çok geri planda kaldığını ifade etti. Zonguldak’ın sorunlarını çözebilmek için uğraşacaklarını belirten Bozkurt, “Günü birlik politikaların, ayak oyunlarıyla uğraşan ve politika üretmeyen insanların siyasete artık bir şey veremeyeceği düşüncesindeyim. Gerçekten Zonguldak’a baktığınız zaman Türkiye genelinde aldığından fazlasını veren ilk 12 il içerisinde, yine vergi tahsilatında Türkiye de 13 ilin arasında. Bunlara rağmen Zonguldak geri planda. Zonguldak verdiklerini hizmet olarak geri almalıdır. Tabii ki Ak parti iktidarı 2002 den günümüze kadar Türkiye de yoğun bir şekilde çalışma başlattı ve güzel adımlar attı. Zonguldak’ında bu adımlardan nasibini alması gerektiğini düşünüyorum. Yeni siyasi anlayışların Zonguldak’a vizyon getireceğine inanıyorum. Biz bu noktada yola çıktık. Zonguldak’ın ve ilçelerin sorunlarını anlatmak ve çözüm bulmak saatlerce zaman alır. Fakat biz Zonguldak’a yeni bir soluk getireceğimizin düşüncesindeyiz. Bu amaçla sizin gibi sivil toplum örgütlerini ziyaret edip, fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu noktada sizlerin de fikir ve düşüncelerinize önem veriyoruz” dedi.

 

ÖNEMLİ GÖREV DÜŞMEKTEDİR

Zonguldak’ın ilçeleri ile birlikte kalkınması gerektiğini savunan Bozkurt, “Zonguldak’ın sorunları hat safhada. Burada milletvekillerine önemli bir görev düşmekte. Bütün olarak samimi bir davranış göstermek gerekir. Birlik olursak sorunları birlikte çözeriz. Kalkınmanın Zonguldak ve ilçelerinde de olması gerekir. Bu nokta da siyasetçilerin ayak oyunları yerine, proje üreterek siyasete katkı sağlamaları gerekir. Bizde bu nokta da yola çıktık. Zonguldak’ın sorunlarını biliyoruz ve bu sorunları çözme noktasında projelerimiz hazır. Bu projelerimizi anlatmak ve kendimizi tanıtmak için ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Adaylık sürecine geçtiğimizde projelerimizi daha net bir şekilde kamuoyu ile paylaşacağız” diye konuştu.

 

“ÇOK DAHA İYİ OLMALIYDI”

Soru üzerine mevcut milletvekillerini de değerlendiren Bozkurt, Zonguldak’ın mevcut durumundan daha ileriye taşınması gerektiğine inandığını ifade etti. Bozkurt, şöyle devam etti; “2002 den bu yana partimiz milletvekilleri başarılı çalışmalar ortaya koymuştur. Fakat benim düşüncem, Zonguldak’ın şuan ki durumdan çok daha iyi yerlerde olması gerektiğine inanıyorum. Bu düşünceden yola çıkarak hareket ediyoruz. Sorunlar hat safha da, işsizlik sorunlarının asgariye indirmek için projelerimiz hazır, bu projeleri hayata geçirmek için yola çıktık.”

 

TTK SORUNU VAR

Öncelikle TTK ve Filyos gibi projeleri için yapacağı çalışmaların hazır olduğunu belirten Bozkurt, “Zonguldak’ın gerçekleri göz önünde bulundurarak hareket edilmelidir. Zonguldak’ta TTK sorunu var. TTK komple revize edilmelidir. Yeraltı rezervi 1.3 milyar dolayında. Türkiye’nin ihtiyacı olan kömür 20 milyon ton fakat Zonguldak’ta üretilen kömür 1.2 ve 2.4 milyon ton arasında. Türkiye yılda 2 milyar dolara yakın kömür ithalat ediyor. Bu kentin kesinlikte TTK noktasında yeni bir anlayışa ihtiyacı var. Bu ciddi anlamda yapılacak operasyonlarla TTK’nın yeniden revizyon edilmesi gerektiğini düşünüyorum. İkincisi ise Filyos projesi. Gerçekten çok önemli bir proje ve bu projenin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi gerekir. Atıl vaziyette olan tarım arazilerinin de tarıma kazandırılması gerektiğini düşünüyorum. Bölgemizde bu anlamda çok önemli tarım arazilerimiz mevcut. Zonguldak’ta RO-RO seferlerini yapılıyor Ukrayna ve Rusya’ya. Büyük bir şekilde tanıtıma ihtiyacı var. Bu anlamda ARGE faaliyetlerinin arttırılması gerekir. Bunun gibi birçok projemiz var. Sorunlara hakimiz ve çözüm noktasında projelerimiz hazır” dedi.

 

İYİ BİR LİSTEYE İHTİYAÇ VAR

Ak Parti’nin Türkiye genelinde yüzde 50 oy oranını bulacağını belirten Bozkurt, bölgede ise iyi bir liste ile 4-5 milletvekili çıkarılabileceğini savundu. Bozkurt, açıklamalarını şöyle tamamladı; “Türkiye’ye baktığımızda Sayın Başbakanımızın ortaya koyduğu mücadele takdire şayan bir mücadele. Onun gücüyle Türkiye de AK Parti vizyonu devam ediyor. Türkiye de AK Parti’nin oyu yüzde 50 yi aşacağını düşünüyorum. İyi bir listeye ihtiyaç olduğu düşüncesindeyim. Güzel çalışmalarla Zonguldak’ta 4 veya 5 milletvekili çıkaracağına inanıyorum. Demokrasiye inanıyorsak halkın istemlerine değer vermek zorundayız. Halkın istediği insanların listede olması gerekir ve genel merkezin de bunlara dikkat edeceğine inanıyorum. Kendini kanıtlamış, vizyon sahibi Zonguldak’ı kurtaracak projelere hakim insanların listede yer alması gerekir.”

Sezgin, adaylığı nedeniyle Bozkurt’u kutlarken, başarılar diledi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

İSMAİL BEKTAS :

SAYIN SAFFET BEY İSALLAH ALLAH GÖNLÜNE GORE VERİR SENİ ANKARADA GÖRMEK İSTERİM İSALLAH

res :

bu beyefendi dün başka partilere çalışıyodu şimdi ak partiden aday adayı olmaya çalışıyor bu ne çelişki hayret ya

REALİST :

Bu arkadaş,Ak Partiden milletvekili adayı olduğunu söylüyor ve her yeri dolaşıyor. Ama bu arkadaşın aday olacam dediği AK partiye hiç uğramadığını biliyormusunuz. Aday olacam dediği partinin ilçe teşkilatı bu arkadaşın aday olduğunu bilmiyor.Ya el insaf bari bu zamana kadar uğramadın, bari yeni ilçe başkanı atANDı,bari ona hayırlı olsun diye insan birkez uğramaz mı.bu arkadaşın meslektaşı olan yeni başkANDa avukat.buna rağmen bu şekilde dolaşmak sadece reklam yapma amacı taşırki,siz gazeteci dostlardan istirhamım böyle şov peşinde olan kişilere tanımadığınız teşkilatla nasıl aday olacaksınız onu sormanız

mehmet :

Sn bozkurt,işsizlikle ilgili projelerden bahsediyorsunuz,yıllardır neredesiniz neden işsizlik sorunu bu ülkenin en önemli sorunu olupta görmezlikten geliniyor,şimdi kalkmış seçim arefesinde işsizlikle ilgili projelerden bahsediyorsunuz.akp iktidarı yatırım teşvik paketi kapsamında işe alınacaklardan 29 yaşını aşmamış işe gireceklerin ssk ve vergi primlerini teşviğe bağladı,peki 30 yaş üstü seçmenden nasıl oy alacaksınız.seçim zamanı yaklaştıkça insanların yumuşak karnı işsizlikle ilgili projelerden bahsedip oylarını devşirme hesabına yapıyorsunuz.her şeçimde akp ye oy vermiş bir bilinçli vatANDaş olarak diyorum ki akp ye bu seçimde oy vermeyeceğim.adayınız ister ereğliden olsun ister alaplıdan olsun,oy yok

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.