SORUNLAR MASAYA YATIRILDI

Tarih: 2012-03-27 00:00:00

Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası, Belediye Başkanı, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, meslek odası yöneticilerinin katıldığı toplantıda, Alaplı girişindeki kavşak ve kurulması düşünülen sosyete pazarının durumu tartışıldı. Ala

Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası, Belediye Başkanı, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, meslek odası yöneticilerinin katıldığı toplantıda, Alaplı girişindeki kavşak ve kurulması düşünülen sosyete pazarının durumu tartışıldı.

Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası, hizmet binasında sivil toplum örgütü ve siyasi parti ilçe başkanlarını kahvaltılı toplantıda bir araya getirdi. Toplantıya Alaplı Belediye Başkanı Dr.Nevzat Çimenoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu, CHP İlçe Başkanı Nuri Tekin, MHP İlçe Başkanı İsmail Altay, DP İlçe Başkan Vekili Çetin Yüksel, DSP İlçe Başkanı Yaşar Önelge, TSO Başkanı Rafet Kılıç, TSO Meclis Başkanı Şenol Usaç, TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ve TSO Genel Sekreteri Taner Arslan, Esnaf Kefalet ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerafettin Kocaman, Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Çam, Kent Konseyi Başkanı Mustafa Öztürk, Emniyet Hizmetleri Destekleme Derneği Başkanı Hikmet Ulukaya ve gazeteciler katıldı.

ÇÖZÜM ARAYACAĞIZ
TSO Başkanı Rafet Kılıç, birlik ve beraberlik adına gerçekleştirilen toplantıya katılan katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Bundan böyle bu tür ortamlarda sık sık bir araya gelip ilçemizin acil sorunlarına hep birlikte çözüm aramaya devam edeceğiz. Bugünkü toplantımızın gündem konusu Kdz.Ereğli istikametinden Alaplı ya gelirken yeni köprü üzerindeki  Alaplı'ya girişteki kavşağın iptal edilip kapatılması ile ilçemizin gördüğü ekonomik ve sosyal zararın masaya yatırılması ve bu yanlışın biran önce düzeltilmesi olacaktır. İkinci gündem maddemizde ise Alaplı'ya açılması düşünülen 'Sosyete Pazarı' ile ilgili Belediye Başkanımız bilgi verecekler dedi.

HERKES ÇOK UĞRAŞTI
Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu konuşmasında, Ticari anlamda ilçemizin canlanması için bu kavşağın açtırılması büyük önem arz ediyor. Biz Alaplı için geçmişteki tartışmaları bir kenara bırakarak ortak akıl ile neler yapabiliriz bu yolu nasıl açtırabiliriz diye hep birlikte çaba göstererek bu sorunu ortadan kaldırmak istiyoruz. Herkes bu yolun açılması için çok uğraştı ve defalarca temaslarda bulunduk. Fakat Yönetmelik gereği köprü girişine trafik ışıkları koyularak yolun açılmasına kaza riski oluşur ve sorumluluk ağır olur gerekçesi ile karayollarınca izin verilmedi. Burada sizlerinde önerileri ile bir talepte bulunalım TSO'nun yazmış olduğu dilekçeyi genişletelim bir dosya oluşturup Ulaştırma Bakanlığına, Karayolları Genel Müdürlüğüne müracaatta bulunalım. Bölge milletvekillerimize de konunun takibi için bilgi verelim sözleri ile konuştu.

TRAFİK KURALLARINA UYGUN DEĞİL
Ak Parti İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu ise konuşmasında; Biz bu sorunun çözümü için çok uğraştık fakat karayollarınca her seferinde önümüze çıkan buranın açılmasının trafik kurallarına uygun olmadığı yönünde oldu. Sayın Milletvekillerimize TSO ile birlikte son ziyaretimizde bu yolun mutlaka açılması gerekliliğini bir kez daha izah ettik. Bizim talebimiz ısrarla trafik ışıkları konulmak sureti ile geçmişteki hali ile tekrar açılmasıdır. Çünkü geçmişte de burada bir sorun olmamıştır. Türkiye'nin çeşitli ilçelerinde böyle kavşaklar mevcuttur. En yakını Düzce Konuralp'tedir.

İKTİDAR AÇMALIYDI
CHP İlçe Başkanı Nuri Tekin, İktidarın bu yolu şimdiye kadar açması gerekiyordu. Fakat bu yolu şimdiye kadar açmak mümkün olmadı ne yazık ki. Alaplı ekonomisi bu yolun açılmadığı sürece gerilemeye devam edecektir. Gerekli girişimleri bu kez hep birlikte yeniden yapalım. Alaplı için ne yapılması gerekiyorsa biz daima göreve hazırız sözleri ile net mesajını verdi.

ALIŞVERİŞ EREĞLİ'DEN YAPILIYOR
MHP Alaplı İlçe Başkanı İsmail Altay da konuşmasında, Alaplı için her göreve hazır olduklarını kavşağın kapalı kalmasının ilçeye son derece zarar verdiğini, Ereğli istikametinden gelenlerin ilçeye girmeden transit olarak geçtiklerini sitede ve köylerde yaşayan halkında alışverişlerini artık Ereğli'den yaparak evlerine döndüklerini belirtti.

HEYET MUTLAKA AÇILSIN DİYE UĞRAŞACAK
Oda başkanları ve sivil toplum örgütü başkanlarını da konunun kapsamlı bir dosya hazırlanmak suretiyle Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü nezdinde Bölge Milletvekillerimizle birlikte ziyaretler yapılmak suretiyle takibinin yapılmasını gerekirse heyet oluşturularak bu yolun mutlaka açılması zorunluluğunu ilgili makamlara tekrardan bildirilmesi gerekliliğini belirttiler.

İKİNCİ GÜNDEM SOSYETE PAZARI
Toplantının ikinci gündem maddesi ise ilçeye açılmak istenen giyim pazarı ile ilgili oldu. Bu konuda Belediye Başkanı Dr.Nevzat Çimenoğlu bilgi verdi. İhraç fazlası kaliteli markalı ürünlerin ilçede kapalı pazaryerinde cumartesi günleri Sosyete Pazarı  açmak suretiyle talepte bulunan bir Kooperatifin olduğunu belirterek, Bu kooperatifin Alaplı'da pazar açması bize ne getirir ne götürür tabi bunu düşünmek zorundayız.
İlçe esnafımıza da bu pazarda yer gösterebiliriz. Düşünüyorum böyle kaliteli bir Pazar olacaksa ilçemizde hareketlilik yaşanacaktır. İlçe dışından bu pazara büyük bir talep olacağını düşünüyorum dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.