SOSYAL YAŞAMA MÜHÜR

Tarih: 2011-10-07 00:00:00

Kdz.Ereğli'nin gözbebeği olarak gösterilen Bozhane mevkisindeki balıkçı lokantaları polis gözetiminde mühürlendi. 7 Lokanta sahibi adına açıklamada bulunan Muhammet Aydın, Yok eylem yapılacak yok pankart asılacak diye konuşuluyor, biz yobaz değiliz. Hak,

Kdz.Ereğli'nin gözbebeği olarak gösterilen Bozhane mevkisindeki balıkçı lokantaları polis gözetiminde mühürlendi. 7 Lokanta sahibi adına açıklamada bulunan Muhammet Aydın, Yok eylem yapılacak yok pankart asılacak diye konuşuluyor, biz yobaz değiliz. Hak, hukuk, devlet var. Burası Ereğli'nin gözbebeğidir ve 10 bin kişiyi temsil eder. 7 Lokanta olarak biz 'bir' olduğumuzu gösterdik istiyoruz ki birileri de 'bir' olsun mağduriyetimizi gidersin dedi.

 

Kdz.Ereğli Belediye Zabıta ekiplerini 29 Eylül 2011 tarihinde, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmadığı gerekçesi ile tutanak tutmasının ardından konu Kdz.Ereğli Belediye Encümeninin 6-10-2011 tarihinde görüşülmüş ve yasal olmadığı gerekçesi ile mühürlenmesi kararı verilmişti. Bu karar balıkçı lokantalarına tebliğ edildi ve ticari faaliyetlerine 'ruhsat alıncaya' kadar son verildi.

 

7 LOKANTAYA MÜHÜR

Kdz.Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğünden de yaklaşık 15 kişilik polisler ile Bozhane'de bulunan balıkçı lokantalarına giden zabıta ekipleri mühürleme işlemini gerçekleştirirken işyeri sahipleri de çalışanları ile biraraya gelerek basına açıklamada bulundu. 7 Balıkçı lokantası adına açıklamada bulunan balık lokantası sahiplerinden Muhammet Aydın, haklarını yasal yollardan arayacaklarını ve süreci yakınen takip edeceklerini, kendilerine verilen sözlerin de tutulacağına inandığını belirttiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

YOBAZ DEĞİLİZ

10-15 Yıllık mekanlar kapandı. Bazı arkadaşlar eylem olacağına dönük çok kötü tabirli kelimeler kullanıyor, biz yobaz değiliz. Biz inanıyoruz doğru karar vereceklerine, bu kadar insanın mağdur edilmeyeceğine, bizleri de mağdur etmeyeceklerine inanıyoruz. Yaklaşık 8-10 bin kişiyi temsil eden bir olaydır bu. İnanıyoruz ki bu olay siyasi bir olay değil de uzlaşma tarafından bakacaklar bizlere. Bizlerde inanıyoruz ki huzurlu bir şekilde işlerimize devam edeceğiz. Görüldüğü gibi hepimiz mağduruz. İnanıyoruz ki kurum, devlet, yasalar, hak var hukuk var. Biz yobaz değiliz, bazı insanlar eylem yapılacağı zaten bizim moralimizi de bozan çok oldu. Süreci bundan sonra takip edeceğiz, boş durmayacağız. Biz bunu komple balıkhaneciler değil Ereğli halkının maliyetidir bu, Ereğli'nin burası gözbebeğidir. Dün bunu başkan bize açıkladı ama insan gözbebeğine sahip çıkabilirdi. İnanıyoruz ki arkasında duracaktır, o durmayacaksa birileri duracaktır bizleri kimse yalnız bırakmayacaktır. Buradaki esnaf arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum kendimizin bir olduğunu gösterdik istiyoruz ki birileri de bir olsun mağduriyetimizi gidereceklerdir. Mağduriyetimizi biz yasalar çerçevesinde götüreceğiz kimse aklından başka bir şey getirmesin yok pankart asılacak yok eylem olacak. Biz yobaz değiliz.

 

ZABITANIN TUTANAĞINDA

Kdz.Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde görevli zabıtaların mühür işlemi yapılırken tutulan tutanakta şu ifadelere yer verildi: İlçenin Orhanlar Mahallesi Balıkçı Barınağı Sokak 23'deki dükkanın arkasında bulunan Balık Lokantasına belediyemizden işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmadan ticari faaliyet gösterdiğinden Belediye Encümeninin 06-10-2011 tarih ve 2011/623 sayılı kararı kendilerine 6-10-2011 tarihinde tebliğ edilmiş olup söz konusu balık lokantalarının belediyemizden işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmadığından işyeri sahibi tarafından işyerinde gerekli güvenlik önlemleri aldıktan sonra 7-10-2011 Cuma günü saat 15.45'de işyerine ait iki adet giriş kapısı mühürlenmek suretiyle kapatıldığına dair tutanak imza edildi.

 

ÇALIŞANLAR ÜZGÜN

Onlarca çalışan işsiz kalırken mühürleme işlemi sürerken lokanta sahiplerinin ve çalışanlarının oldukça üzgün olduğu gözlendi. Bazı çalışanlar gözyaşlarını tutamazken Kdz.Ereğli'nin gözbebeği olarak gösterilen Kdz.Ereğli Balıkçı Lokantalarının mühürlenmesi işlemi 45 dakika sürdü.

 

BALIKLAR İÇERDE KALDI

Liman'da bulunan Başkan'ın Yeri isimli lokantada ise akvaryum içerisindeki balıklarda kaldı. Balıkların ne olacağının sorulduğu işyeri sahibi Muhammet Aslan, Yapacak bir şey yok, orada kalacaklar, bir şekilde sorunu çözeceğiz sözleri ile yanıtladı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ZAHİD :

Süleymen Kanca rumuzlu yorumcu:Sarı çizmeli mehmet ağa değil diyorsun. Şehir merkezinde kaçak-imarsız-plansız-projesiz-ruhsatsız balıkçı lokantalarının yapılmasına açılmasına çalıştırılmasına göz yumana başka ne denirki.

Süleyman KANCA :

ARKADAŞLAR EREĞLİ BELEDİYESİNİ YÖNETENLER SARI CİZMELİ MEHMET AĞA DEYILLER.BAŞKAN VE EKİBİ HEPSİ KANUN VE NIZAM BİLEN TAHSILLI VE KULTURLU KIŞILERDIR ONUN İÇİN BİLİNMELİDİRKİ KANUNA AYKIRI BİRŞEY KOLAY KOLAY YAPILMAZ.TABIKI İŞYERLERININ MUHURLENMESİ HERKESİMİ UZMUŞTUR .BOYLE BİLİNMELİ.BEN MHP İLCE YÖNETİCİSİ OLARAK ŞAHSIM VE YÖNETIMDE GÖREV YAPAN DEĞERLİ ARKADAŞLARIMLA BİRLİKTE ÇOK GÜZEL ŞEYLER YAPTIĞIMIZA INANIYORUM.SANAL ORTAMDA CAMUR ATMAK ÇOK KOLAY SAYGILARIMLA.

uyumayan :

Ereğli'de işyerleri kapanıyor insanlar işten atılıyor kaos ortamı oluşturulmaya çalışlıyor ama ne yazıkki 9senedir koltuk sevdası içerisinde çıkar hesapları yaparak başkanlık makamında olan kdz ereğli MHP ilçe başkanı gaflet uykusunda bulunuyor.Hak ettkleri gibi yönetilen teşkilat mensupları ve muhalefette anlaşılan bu durumdan gayet memnunlar ki sessiz ve belkide içten bir alkış tutarak hareketi erimeye mahkum etmiş bulunmaktadırlar.Tarih hepinizden bunun hesabını soracaktır.

ereğlili :

belediye bu yerleri yaptığında usulüne uygundu fakat balıkçılar arka taaf yayılarak balık pişirme işini ilerletip insanlar içinde hoş bir yer olduğunun farkına varan devlet ve belediye ses çıkarmadı belediye girişimlerde bulundu fakat bir türlü yasal engelleri geçemediler valilik bu lokantaları sıkıntı olmadığı için idare etti ama şikayet konusu olunca mecburen bu tatsız durum gerçekleşti

hasan tahsin akman :

merhaba.... Ereglide pazar yerinde yenilik yapılırken 10 bin kişi magdur balık lokantalarımühürlenirken10 binkişi magdur etti 20 bin TERSANELER kapANDı 50 bin kişi magdur peki bu şehirde STK lar nerde iktidarve muhalefet partileri nerelerde...... ! Ancak insanlara ÇUVALDIZ battıgında SES VERİYORLAR HEPSİNE UGURLAR OLA ! ......

ŞERİF :

Balıkçı lokanta işletme sahiplerini kutluyorum. BURANIN MÜHÜRLENMESİNİNİN ERDEMİR GENEL MÜDÜRÜ İLE İLGİSİ OLMADIĞININ BİLİNCİNDE OLDUKLARI İÇİN. Bu lokantaların ruhsatı yok ve kaçak olarak yapıldı.Bunu 10 yıldır sağır sultan dudu. Belediyenin görevi ruhsat denetimi yapmak.Ruhsatsız heryeri mühürlemek. Aksini iddia edererk sağa sola çamur atmak.Vicdan ve ahlak sahibi kimseye yakışmaz.

zühtü :

bozhane kapANDı müşteriler de cevat ın oraya pas edildi günaydın bozaneliler

HACI :

o kadar insan açıkta kaldı, o kadar insan borçları ile ortada kaldı... o kadar insanın akşam gittiği stres attığı ailesi ile çoluk çocuğu ile arkadaşı ile oturduğu sosyal tesise mühür vuruldu, ne söylenebilir ki!.. belediye mi suçlu, erdemir mi suçlu, o mu suçlu basın mı suçlu!.. ereğli kavga istemiyor kimsede çıkıp ben ereğli için kavga ediyorum dememeli artık akıllı insanlar oturarak sorunlarını çözmeli, gün gelir sokağa çıkamaz, selam verecek insan bulamazsınız...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.