SÖZLEŞME SEVİNCİ

Tarih: 2011-02-17 00:00:00

Çaycuma Belediyesi, memurlukla ilgili sosyal denge sözleşmesini imzalayarak, memurlar arasındaki maaş farkını kapatmak amacıyla yapılan artışta, az alana çok, çok alana az zam yapılarak, ücret dengesizliği ortadan kaldırdı.Çaycuma Belediye Başkanı Mithat
Çaycuma Belediyesi, memurlukla ilgili sosyal denge sözleşmesini imzalayarak, memurlar arasındaki maaş farkını kapatmak amacıyla yapılan artışta, az alana çok, çok alana az zam yapılarak, ücret dengesizliği ortadan kaldırdı.
Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Bem-Bir-Sen Memur Konfederasyonu ile birlikte belediye bünyesinde çalışan memurları kapsayan denge sözleşmesini imzaladı. Bem-Bir-Sen Genel Teşkilat Sekreteri Medeni Sevinç, toplu sözleşmelerin 17 yıldır uygulandığını söyleyerek, “Bem-Bir-Sen Memur Konfederasyonu, Türkiye genelinde 40 bin üyesi ile yerel yönetimlerde yetkili sendikadır. Referandumda Anayasa’ya ‘evet’ denilmesiyle mevzuatın önündeki bütün engeller bertaraf edildi. Bu konuda Çaycuma Belediye Başkanımız Mithat Gülşen’i duyarlılığından ötürü tebrik ediyoruz” şeklinde konuştu. Bem-Bir-Sen Genel Eğitim Sekreteri Recai Karslı ise, Çaycuma’da bir ilkin gerçekleştiğini belirterek, “Denge sözleşmesi çok uzun zamandan beri Çaycuma Belediyesi’nin gündeminde idi. Bu sözleşme ile sosyal adaletin ağlanmasında gerçekten ciddi bir adım atılıyor. Diğer taraftan referandumun sonuçlarını yavaş yavaş görüyoruz. Demokratikleşme açısından önemli bir mesafe kat ettiğimizi düşünüyorum. Çaycuma adına Belediye Başkanımız Mithat Gülşen’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Belediye memurları ile ilgili bir hakkı yerine getirmenin mutluluğunu yaşayan Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen de,  “Yaklaşık 80 bin TL ek bütçe sözleşmesi imzaladık. Alt kademedeki memurlarımıza aylık net 200 TL, üst kademedeki memurlarımıza ise aylık net 150 TL maaş farkı veriyoruz. Ayrıca çocuklarına eğitim yardımı ile her yıl bir ton kömür hakkı tanıyoruz. Gündeme gelen bayram öncesi ikramiye konusunu da önümüzdeki yıllarda gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.