SÖZLEŞMEDE ARABULUCU DÖNEMİ

Tarih: 2014-02-12 09:08:00

  Erdemir’de 4 bin 800 işçiyi ilgilendiren 25. Dönem toplu iş sözleşmelerinde arabulucu ataması ile devam eden süreç Sendika Şube Yöneticileri tarafından masaya yatırıldı. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) ile Türk Metal Sendikası arasında

 

Erdemir’de 4 bin 800 işçiyi ilgilendiren 25. Dönem toplu iş sözleşmelerinde arabulucu ataması ile devam eden süreç Sendika Şube Yöneticileri tarafından masaya yatırıldı.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) ile Türk Metal Sendikası arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinde uyuşmazlık zaptı tutulması ile başlayan yeni sürece ilişkin sendika şubesi tarafından değerlendirme toplantısı yapıldı. 

Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, yaptığı açıklamada, geçen yıl aralık ayında işveren kanadı adına Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası'yla başlayan görüşmeler kapsamında, 89 maddeden 16'sında anlaşma sağlanamadığını 17 Ocak tarihinde ise uyuşmazlık zaptı tutulduğunu söyledi. Sözleşmenin 4 bin 800 işçiyi ilgilendirdiğini ve 1 Eylül 2013-1 Eylül 2015'i kapsadığını belirten Odabaş, "Şube İcra Kurulu, Yönetim Kurulumuz ve ünite temsilcilerimiz ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda yeni sürece ilişkin bilgi paylaşımında bulunduk. Başarının şartlarından ilki sürekliliktir. 

Teşkilatımızı başarılara taşıyan unsur da tüm kadrolarımız ve üyelerimizin her koşulda kenetlenerek tek vücut ve tek düşünceyle hedefine odaklanarak hareket edebilmesidir” dedi.

Odabaş, uyuşmazlık nedeniyle arabulucu atandığını ve arabulucunun çalışmalarına başladığını da belirtti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.