SP'DEN ULUPINAR DEĞERLENDİRMESİ

Tarih: 2010-04-27 00:00:00

Saadet Partisi Devrek İlçe Teşkilatı Mahalli İdareler Başkanı Muhammet Kalafat, Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar'ın bir yılını değerlendirerek, eleştirilerde bulundu. Belediye Başkanı Özcan Ulupınar'ın işçilerin maaşlarını kendi şirketinden ödediği

Saadet Partisi Devrek İlçe Teşkilatı Mahalli İdareler Başkanı Muhammet Kalafat, Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar'ın bir yılını değerlendirerek, eleştirilerde bulundu. Belediye Başkanı Özcan Ulupınar'ın işçilerin maaşlarını kendi şirketinden ödediği yönündeki açıklamalarına cevap veren Kalafat, Ulupınar'ın bu açıklamasıyla belediyenin iflas ettiğini kendisinin açıkladığını kaydetti. Kalafat, "Muhalefet görevi sadece karşı çıkmak veya aleyhinde söz söylemek demek değildir. Muhalefet, öncelikle icraatları takip etmek, sonra yapılan doğru işleri tebrikle takdir etmek, eksik ve yanlış işlere karşı çıkarak önlemeye çalışmaktır. Bu icraatları takip ederken 2 önemli görevi yerine getiriyoruz. Halkımız açısından. İktidarın takip ve denetlenmesi dolayısıyla verilen sözlerin yerine getirilmesini  sağlayarak halkın herhangi  bir sorununun halledilmesi ve bu hizmetlerden istifade eden  insanımızın rahatlamasına aracı olmak. İktidar takip edildiğini bildiği için hem verdiği sözleri yerine getirilmesine gayret ederken, hem de yanlışlıklara düşmemeye dikkat eder. Böylece iktidara çalışmalarında itici güç olurken, halkın hizmetlerinin görülmesine de aracı oluruz. Saadet Partisi olarak Devrek Belediye meclisinde ilçemizin sorunlarının çözümüne yönelik önergeler verdik. Devrektaş'ın satın alınması, gurbetçilerimizin sorunlarına çözüm bulunması, su borularının yenilenmesine, halk meclisi toplantısı yapılmasına yönelik önergeler verdik. Başkanın 1 yılık icraatını değerlendirirken tabloda görünen karne her şeyi açıkça ortaya koymaktadır. Sayın Başkanın en iyi yaptığı işlerden birisi her köy camisinin önüne 2-3 oturak dağıtmasıdır. Her biri 300 TL değerinde olan bu oturakların üzerinde göçlerden dolayı oturacak kimse yok. Tek parti iktidarının temsilcisi olmasına rağmen, belediyede ikinci dönemi olmasına rağmen, muhalefet partisi olarak halkımız yararına yapılması gereken icraatlara tam destek vermememize rağmen sayın başkan taş üstüne taş koyamadı. Yaptığımız bu değerlendirmeler halkımızın doğru olarak bilgilendirilmesi ve yerel iktidarın dikkatini çekmek içindir. Çünkü halkımız mazeret değil hizmet beklemektedir" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.