SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMADA BAŞARI

Tarih: 2012-04-20 00:00:00

Kısa adı Erdemir olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nın bir başarı daha elde ettiği bildirildi. Erdemir'den yapılan yazılı açıklamada; şirketin Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı kolaylaştırıcılığında yürütül

Kısa adı Erdemir olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nın bir başarı daha elde ettiği bildirildi.

Erdemir'den yapılan yazılı açıklamada; şirketin Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı kolaylaştırıcılığında yürütülen ve ülkemizin sürdürülebilir kalkınma konusundaki deneyiminin Rio Zirvesi'nde paylaşılarak uluslararası platformda duyurulmasını amaçlayan Türkiye'nin 2012 Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı (Rio+20) Hazırlıklarının Desteklenmesi Projesi kapsamında, sürdürülebilir kalkınma alanında en iyi uygulamaların belirlenmesi sürecine katıldığı ve Çevre Yönetim Süreci, Çevre Performans Endeksi ve Sürdürülebilirlik Faaliyetleri isimli başvurusuyla en iyi uygulamalar arasında yer aldığı açıklandı.

Erdemir'in konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

Kalkınma Bakanlığı, koordinasyonunu yürüttüğü Rio+20 Zirvesi'ne ulusal hazırlık sürecinin en önemli adımının Türkiye'de sürdürülebilir kalkınma alanında en iyi uygulamaların belirlenmesi süreci olduğunu belirtmişti.

ERDEMİR'in çevre performansına yönelik uygulamalarının uluslararası platformda ülkemizi temsilen örnek gösterilerek paylaşılacak olması ve Türkiye Ulusal Raporu'nda yer alacak olması ERDEMİR'in çevre konusundaki başarılı performansının kanıtıdır.

Kamu kurum ve kuruluşlarının, özel sektör kuruluşlarının, üniversitelerin ve STK'ların katılabildiği en iyi uygulamaların belirlenmesi sürecinde başvurular, kurum ve kuruluşların sürdürülebilir kalkınma ve yeşil ekonomi konusundaki yaklaşımları, uygulama örneğinin içeriği, özgünlüğü, izleme ve değerlendirme sistemlerinin varlığı, ölçülebilirliği, yenilikçiliği, kuruma, sektöre ve Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınmasına, ekonomik, çevresel, kurumsal katkısı ve uygulamanın sürdürülebilirliği kriterleri doğrultusunda değerlendirilmiştir.

20-22 Haziran 2012 tarihinde Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde gerçekleşecek Rio+20 Konferansı'nda ülkemizi temsil edecek olan sürdürülebilir kalkınma alanında en iyi uygulamalara sahip kuruluşlara ödülleri 20 Nisan 2012 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilen törende verildi.

Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan'ın katıldığı törende ERDEMİR'in ödülünü Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Özgen aldı.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.