SYDV'DEN ÖNEMLİ PROJELER

Tarih: 2009-12-15 00:00:00

Kdz. Ereğli SYDV Müdürü Abdullah Hasçelik, yapılan 11 aylık yardımlar hakkın da bilgiler verirken, hayata geçirilen projeler ile ilgili bilgi verdi.Kdz. Ereğli İlçesi Sosyal Yardım laşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Abdullah Hasçelik, 2009 yılı içeris

Kdz. Ereğli SYDV Müdürü Abdullah Hasçelik, yapılan 11 aylık yardımlar hakkın da bilgiler verirken, hayata geçirilen projeler ile ilgili bilgi verdi.
Kdz. Ereğli İlçesi Sosyal Yardım laşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Abdullah Hasçelik, 2009 yılı içerisinde yapılan 11 aylık yardımlar hakkında bilgiler verirken, 11 ay içerisinde 1 milyon 473 bin TL yardımda bulunduklarını söyledi. Alo Sosyal Yardım hattının hayata geçirildiğini belirten Hasçelik, hattın ücretsiz olduğunu söyledi. Hasçelik, "Kdz. Ereğli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız 01.01.2009-30.11. 2009 tarihleri arasında 19 bin 594 kişiye 1 milyon 473 bin TL ayni ve nakdi yardım yapılmıştır. Para yardımı, yol ücreti yardımı, gıda yardımı, giyim yardımı, barınma yardımı, işitme cihazı yardımı, yürüme cihazı yardımı, el protezi yardımı, sağlık yardımı, hastane masrafı yardımı, tıbbi malzeme yardımı, ilaç yardımı, kömür yardımı, eğitim yardımı, iş kurma yardımı olmak üzere toplam 11 aylık yar dım tutarı 19 bin 594 kişiye 1 milyon 47-3 bin TL ayni ve nakdi yardım yapılmıştır. Yardımlarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. 3 bin kişiye kömür dağıtımı tamamlanma aşamasındadır. Bu yıl bin 500 ton kömür dağıtmış olacağız. İş kurma yardımı olarak 10 kişiye yardım yapıldı. Yine iş kurma yardımıyla ilgili müracaatlar değerlendiriliyor. Şartlı nakit transferi kapsamında 7 ve 18 yaş gurubu öğretim gören çocuklarımıza aylık eğitim yardımları devam etmektedir. Şartlı nakit transferi kapsamında 0-6 yaş gurubu çocukların ailelerine çocuklarını düzenli kontrollerini yaptırmak amacıyla aylık yardımları devam etmektedir. Para yardımı 5 bin 404 kişiye, 5 bin 126 kişiye gıda yardımı, 5 bin 466 kişiye eğitim yardımı yapıldı. Genel Müdürlüğümüz tarafından Alo Sosyal Yardım Hattı 144 proje olarak hayata geçirilmiştir. Ücretsizdir ve vatandaşlarımız burayı aradıkları zaman bize yönlendiriliyorlar. Bizde bu vatandaşlarımıza hiz met veriyoruz. Yine Sosyal Yardım Bilgi Sistemi hizmet projemiz hizmete girmiştir. Burada vatandaşlarımızın T.C Kimlik numaraları ile sorgu yapılmaktadır. Vatandaşımızın yardıma erişim süreci kısaltılmıştır.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.