TABANIN SESİ'NNDEN TEŞEKKÜR

Tarih: 2010-02-26 00:00:00

Maden işçilerinin oluşturduğu Tabanın Sesi oluşumu, GMİS Genel Başkanı Ramis Muslu'ya bir teşekkür ziyaretinde bulundu. Tabasın Sesi adına konuşan Hüseyin Kolçak, 2008 Olağanüstü Genel Kurulu öncesinde taleplerini ilettiklerini ve Mali Genel Kurul yapılma

Maden işçilerinin oluşturduğu Tabanın Sesi oluşumu, GMİS Genel Başkanı Ramis Muslu'ya bir teşekkür ziyaretinde bulundu. Tabasın Sesi adına konuşan Hüseyin Kolçak, 2008 Olağanüstü Genel Kurulu öncesinde taleplerini ilettiklerini ve Mali Genel Kurul yapılmasını istediklerini hatırlatarak, "O dönemde verdiğiniz sözü yerine getirdiğiniz için Tabanın Sesi ve maden işçileri adına teşekkür ediyoruz" dedi. Kolçak, "Balıkesir Dursunbey'de meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden maden işçisi arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Hepimizin başı sağolsun. Kaza, özel sektör madenciliğinin önümüze koyduğu acı bir sonuçtur. En kötü sendika bile hiç sendikasızlıktan iyidir. Bizlerin örgütlerimize mutlak şekilde sahip çıkması gerektiğini vurguluyoruz. Sendikaların her anlamda sağlam temeller üzerinde gelecek günlerde daha aktif mücadele etmesini bekliyoruz. 2008 yılında yapılan Genel Kurul öncesinde 2500 imzalı, taleplerimizi içeren bir dilekçeyle hem sizi hem de bir önceki genel başkanımızı ziyaret etmiştik. Tabandan gelen bir takım taleplerimizi hem yazılı ve hem de sözlü olarak sizlere iletmiştik. Sizler de yeni yönetim olarak taleplerimize duyarlılık gösterdiniz, kulak verdiniz. Yönetime geldiğiniz andan itibaren ciddi anlamda yaptığınız ve yapmaya çalıştığınız çalışmaları görüyoruz, destekliyoruz ve bu çalışmalarınız için sizlere teşekkür ediyoruz.Sizler öncelikle Yönetim Kurulu olarak bir takım önlemleri hayata geçirdiniz. Taleplerimiz arasında olan Olağanüstü Mali Genel Kurulu da gerçekleştirdiniz. Sendika tarihinde bir ilk olması ve olumlu bir adım olması nedeniyle teşekkür ediyoruz" dedi. GMİS Genel Başkanı Ramis Muslu da Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden madencilere rahmet ve ailelerine başsağlığı diledi. Muslu, "Kazalar madencinin kaderi değil. Çalışma şartlarına uygun iş sağlığı ve güvenliği önlemleri alınmazsa bu tür kazalar olur" diye konuştu. Göreve geldikleri andan itibaren Sendikanın mali durumu ile ilgili önlemleri Yönetim Kurulu olarak aldıklarını belirten Muslu şöyle devam etti: "Yıllar önce yapılması gerekenleri göreve geldiğimiz andan itibaren yapmaya başladık. Elden çıkarılan misafirhanemizi geri alabilmek için çalışma başlattık ve yaptığımız tasarruflarla misafirhanemizi geri aldık. 14 arkadaşımızı emekli ettik. 1.5 yıl gibi kısa bir sürede aldığımız kararlardan ödün vermeden Sendikamızı belli bir noktaya getirdik. Ancak bu önlemlerin yeterli olmadığını gördük. Ve mali genel kurul çalışmalarına başladık. Olağanüstü Mali Genel Kurulumuzu yaparak, maden işçisi arkadaşlarımızın ve delegelerimizin büyük desteğiyle çok önemli kararlar aldık" dedi. Tabanın Sesi sözcüsü Hüseyin Kolçak, ücret farklılıklarının giderilmesi yönündeki taleplerini de ilettikleri GMİS Genel Başkanı Muslu'ya, Amelebirliği ile ilgili taleplerini içeren 2500 imzalı bir dilekçeyi teslim etti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.