'TAM BAĞIMSIZLIKTAN YANADIR'

Tarih: 2014-05-23 11:46:00

Eğitim-İş Sendikası Kdz.Ereğli İlçe Temsilciliğinin yeni yönetimi belirlendi. Temsilcilik Başkanı Hülya Çaylak Sevdi, “Eğitim İş önce Türkiye sloganıyla yola çıkmıştır. Laik çağdaş bilimsel parasız demokratik eğitim savunur. Eğitim ve bilim iş görenlerini

Eğitim-İş Sendikası Kdz.Ereğli İlçe Temsilciliğinin yeni yönetimi belirlendi. Temsilcilik Başkanı Hülya Çaylak Sevdi, “Eğitim İş önce Türkiye sloganıyla yola çıkmıştır. Laik çağdaş bilimsel parasız demokratik eğitim savunur. Eğitim ve bilim iş görenlerinin özlük ve ekonomik haklarını her zaman savunmuştur ve savunmaya devam edecektir. Cumhuriyetin kurucu değerlerini kendisine rehber kabul eder” dedi.

 

 

Eğitim-İş Sendikası Kdz.Ereğli İlçe Temsilciliğinin yeni yönetimi gazeteniz Önder’in merkez bürosunu ziyaret ederek Sorumlu Müdür Mustafa Kemal Bektaş ile görüştü, yapılan ve yapılması hedeflenen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ

26 Nisan tarihinde gerçekleştirilen genel kurulun ardından yeni ekibin oluşturulduğunu belirten İlçe Temsilcilik Başkanı Hülya Çaylak Sevdi, “26 Nisan tarihinde 4. Olağan genel kurulumuzu yaparak yeni yönetimimizi oluşturduk. Buna göre Basın Yayın Sekreterimiz Deniz Akdeniz, Örgütlenme Sekreteri Hasan Bingöl, İlçe Sekreteri Osman Savaşçı , Özlük Hukuk Sekreteri Haydar Çebi, Mali Sekreter Ayhan Öztoprak, Eğitim Sekreteri Ömer Nurdan’dan yeni ekibimiz oluştu” dedi.

 

“TÜRKİYE SLOGANI İLE YOLA ÇIKTI”

Sevdi, kuruluşundan bu yana sendikanın büyümesinde emeği geçen tüm üyelere ve emekli öğretmenlere teşekkür ederek sürdürdüğü konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Arkadaşlarımızdan aldığımız bu bayağı teslim edene kadar sendikamızın ilkeleri doğrultusunda görev yapma sözü veriyoruz. Eğitim İş önce Türkiye sloganıyla yola çıkmıştır. Laik çağdaş bilimsel parasız demokratik eğitim savunur. Eğitim ve bilim iş görenlerinin özlük ve ekonomik haklarını her zaman savunmuştur ve savunmaya devam edecektir. Cumhuriyetin kurucu değerlerini kendisine rehber kabul eder. Tam bağımsızlıktan yanadır, emeğin en yüce değer olduğunu kabul eder.

 

“İNSAN EŞİTLİĞİNE İNANIR”

Irkçılığa gericiliğe ve bölücülüğe karşı tüm insanların eşitliğine inanır. Günümüzde eğitim hükümetin aldığı kararlarla yap boz tahtasına dönmüştür her Milli Eğitim Bakanı bir önceki bakanın uygulamalarını değiştirerek kendi doğrusunu uygulamaya koymuştur. Öğrenciler ve veliler, öğretmenler idareciler bu değişimler karşısında şaşkın ve çaresizdir. Eğitim ve bilim İş görenlerinin özlük hakları yok sayılmaktadır. Ekonomik haklarımız ise bırakın değerini bulmayı günden güne erimektedir. Bu nedenle siz değerli basın emekçilerine her zaman olduğu gibi düşen görev çok önemlidir”

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.