TED'DEN TANITIM GÜNLERİ!..

Tarih: 2012-04-17 00:00:00

TED Kdz. Ereğli Koleji, tanıtım günü etkinliğini gerçekleştirdi. Anasınıfı, 1. Sınıflar, 2.,3.,4. sınıflar, İngilizce ve Almanca dil programları, SBS-YGS-LYS süreçleri, müzik, spor, resim, dans etkinlikleri, 5.,6.,7. sınıflar; Türkçe, Matematik, Sosyal Bi

TED Kdz. Ereğli Koleji, tanıtım günü etkinliğini gerçekleştirdi. Anasınıfı, 1. Sınıflar, 2.,3.,4. sınıflar, İngilizce ve Almanca dil programları, SBS-YGS-LYS süreçleri, müzik, spor, resim, dans etkinlikleri, 5.,6.,7. sınıflar; Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler dersi sunumları, eğitim-öğretim programları, danışmanlık sistemi ve okulun başarıları hakkında bilgiler verildi. TED Kdz.
Ereğli Kolejinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: MiniTED'e gelen küçük misafirlerimizle Tangram, Origami, düşün çiz, TED Koleji tacı, sürprizli sanat etkinlikleri yapıldı. Miniklere el kaslarını geliştirmek için oyun hamurları ile eğlenceli şekiller oluşturuldu. Minik misafirlerimizin eğlenceli ve bilgili dakikalar geçirmesi sağlandı. Anasınıfımızın proje tabanlı eğitim programları hakkında bilgiler verildi. Resim, müzik, beden eğitimi, İngilizce derslerinin branş öğretmenleri tarafından yapıldığı vurgulandı. Okulumuzun 1.,2.,3.,4.  sınıflarında akademik ve sosyal gelişim açısından ayrıcalıklı olarak hangi çalışmaların yapıldığı, bu sınıflarımızda hangi becerileri kazandığı hakkında bilgiler verilmiştir. Ayrıca etüt saatlerinde okul çıkışı 15.30-17.30 arası öğrencilerimizle ödev tamamlama pekiştirici çalışmalar yapma, sosyal etkinlik gibi çok verimli çalışmaların nasıl yapıldığı hakkında sunumlar yapıldı. MUN Kulüp, Cambridge sınavları hakkında bilgiler verildi.
İngilizce sunumlar yapıldı. 5.,6.,7. sınıfa giren (Türkçe, Matematik, Fen, Sosyal) branş öğretmenlerimiz, ders programları hakkında sunumlar yaptı. Fen ve Teknoloji öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz,  Fen ve Teknoloji laboratuarında basit devreler, öz kütle karşıtı, kimyasal deneyleri; gelişmiş LCD ekranlı elektronik bio mikroskoplarla gerçekleştirdi.
TED adayları, müzik dalında; piyano, gitar, keman, yan flüt, trompet, tranbon, tuba, suzafon, klarnet, saksafon gibi müzik aletlerini tanıdılar. Müzik aletlerine dokunmanın ve çalmanın mutluluğunu yaşadılar. Voleybol, Basketbol, Tenis istasyonlarında öğrenciler spor yapmanın keyfine vardılar. TED adaylarımız, onlar için hazırlanan dans gruplarının etkinliklerini izlediler. Misafirlerimiz, gruplarının içerisine katılarak özgünce dans ettiler. TED adaylarıyla akrilik ve tual çalışması yapıldı. Minikler, boyamanın ve resim yapmanın tadına vardılar.
Öğrencilerimizin akademik ve sosyal süreçlerinde başarılı olmalarını sağlamak için kurduğumuz danışmanlık sistemi hakkında bilgi verildi. 8. sınıf ve 12. sınıfta uygulanan sınav süreçleri hakkında bilgiler verildi. 2010-2011 eğitim-öğretim yılı SBS-YGS-LYS başarıları hakkında sunumlar yapıldı. 8. sınıf ve 12. sınıflarda danışmanlık ve sınıf öğretmenliği, öğrenci takibi hakkında sunumlar yapıldı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.