TEHLİKE DEVAM EDİYOR

Tarih: 2012-03-03 00:00:00

Kdz.Ereğli Belediyesi ve Zonguldak İl Afet Durum Müdürlüğü, Yalı Caddesinde 60 metrelik kısımda yaşanan toprak kayması ile ilgili yaptıkları açıklamada, toplam 4 binada 16 daire ve 5 işyerinin toprak kaymasından ötürü etkilendiğini, Yalı Caddesinin bir bö

Kdz.Ereğli Belediyesi ve Zonguldak İl Afet Durum Müdürlüğü, Yalı Caddesinde 60 metrelik kısımda yaşanan toprak kayması ile ilgili yaptıkları açıklamada, toplam 4 binada 16 daire ve 5 işyerinin toprak kaymasından ötürü etkilendiğini, Yalı Caddesinin bir bölümünde de toprak kayması yaşanabileceği uyarısında bulunuldu. Kdz.Ereğli Müze Müdürlüğünden alınan bilgiye göre söz konusu alanın 300-400 yıllık duvar olduğu bölgenin yağışlarda toprak kaymasına müsait olduğu belirtildi. At Kapısının (Tarih Doğa Derneğinin) oradan sahil taksi güzergahına kadar 250 metre uzunluğunda mevcut duvarı 10 metre öne çekerek istinat duvarı yapımı için Afet İşleri ve Anıtlar Yüksek Kurulundan izin bekleniyor. İzin gelmesi durumunda gerekli çalışmalar gerçekleştirilecek. Yağışın dolgu alan bölgesinde hızlı bir akıntıya sebep olmaması için naylon ile örtüldüğü, ileride olabilecek aşırı yağışlarda sadece ön cephedeki evlerin değil arka bölümdeki yerleşim birimlerinin de tehlike altında olduğu hatırlatıldı, hasar gören işyerleri KOSGEB'den sıfır faizle kredi alabileceği belirtildi.

HASAR TESPİTİNİ YAPTIK

AFAD İl Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, Aşırı kar yağışı nedeniyle Yalı Caddesinde bir çökme meydana geldi. Valimiz, Kaymakamımız, Belediye Başkanımız bizim kurtarma ekipleri, kendi teknik elemanlarımız, belediyenin teknik elemanları geceden beri çalışıyor. Belediye istinat duvarı ile ilgili tespiti bizde esnafın hasar tespitini yaptık. O bölgeyi komple çalışma kapsamına alıp tamamını istinat duvarı yapılması bizce de uygun. Evleri hasar görmeyen ancak evleri boşalttığımız vatandaşlarımız var. Valimizin talimatı ile otellere yerleştirdik. Daha uzun süreli bir çalışma olacaksa Başbakanlık Afet Acil Durum Başkanlığından ödenek isteyeceğiz. Gelirse kira yardımı yapmayı düşünüyoruz. Duvar yapılana kadar hiçbir şekilde kimse oturmayacak. Toplam 4 binada 16 daire ve 5 işyerimiz etkilenmiştir. Burada oturanların bir bölümü yakınlarına gitmiştir bizim otele yerleştirdiğimiz aile sayısı 3'dür.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

murat :

VatANDaş rumuzuyla yazan arkadaşım (bak arkadaşım diyorum) Benim içki konusundaki eleştirilerimi neden yobazlıkla bağdaştırıyorsun ki? Ben sadece içkiye ve sigaraya karşıyım. Nedeni de bunların sağlığa son derece zararlı olmaları. Normal ve akıl sağlığı yerinde olan bir insan nasıl içki ve sigarayı savunur ve bunu yaparken de insanları yobazlıkla suçlar. Emin olun her içki ve sigara aleyhtarı yobaz değildir. Zorunda değilim ama şunu da belirteyim. Hayatım da sosyal demokrat partiler dışında oy verdiğim tek parti bir yerel seçimlerde oy verdiğim anap'tı. Oda Posbıyık içindi.

vatANDaş :

Yobazlara malzeme çıktı artık tepe tepe kullanırlar. Oysa insanların inançları ve müslümanlığı konusunda ahkam kesenler önce dönüp kendilerine bir baksınlar. Allah Resulü bile Peygamber olduğu halde insanları hiç bir zaman yargılamamıştır. Yüce dinimizi ticari bir meta haline getiren, cennetin tapusunun kendilerinde olduğunu zanneden yobazları kınıyorum. ALLAH herşeyi işiten ve herşeyi bilendir. Siz önce insani meziyetleri öğrenmeye bakın yobazlar.

Çevreci :

Oradan geçerken insanlara saldırıyorlarmıydı acaba.Sizin gibiler çarşıda dükkanların önünden geçerken de zorlanıyorsunuzdur sanırım,podyumda yürür gibi.Üzüldüm sizlerin adına.Çünkü çarşımız çok fazla büyük değil bazen 2-3 kere geçtiğimiz oluyor aynı yerden.

hatice :

bu sokaktan geçerken bir bayan olarak orda orturanların sanki podyuma çıkmış manken gibi ordan geçenleri süzüyorlar o sokaktan artık geçmiyorum.bu yıkım belki vesile olurda en azından kaldırımdaki masalar kalkar.vatANDaş yürür artık o kaldırımlardan.başkanımız sesimizi duyarsa memnun oluruz.

ÖzgürÇepni :

1999 yılındaki Gölcük depreminde yobazlar "Donanmada içkili eğlence vardı, Allahın gazabı kafirleri cezalANDırdı" demişlerdi. O depremde İzmit, Adapazarı, Karamürsel ve birçok yerleşim yerindeki kayıtlara giren 35 bin kişiyi töhmet altında bırakmışlardı. Geride kalan yakınlarını kindarlıklarından kurtulamayıp, üzmekten çekinmemişlerdi. Peki yüce Allahın gazabı neden sokaklarında barlar, içkili lokantalar olan Fransız, İngiliz, Japon vb farklı ülkelerin "kafirlerini" cezalANDırmıyor? Mesela Japonya'da çok daha şiddetli depremler olmasına rağmen neden ölen az oluyor? İroniyi bırakıp gerçeğe dönelim. Beyler, bayanlar lütfen en basit tanımla toprak çökmesini ruhani nedenlere değil, bilimsel şartlara dayANDıralım. Belediye başkanının açıklamalarını inceleyelim. Varsa itirazımız, farklı gerekçelerimiz açıklayalım. SİT alanı zorunluluklarını unutmayalım.

Çevreci :

Her olayı içkiye bağlamakta üzerinize yok.Düzce ve Adapazarı depremlerinde yaşanılan felakete ne diyorsunuz acaba.Akıl ve bilimi rehber almadığımız taktirde, böyle anlamsız yorumlarla daha çok karşılaşırız.

murat :

Bütün içki satan bayiler ve içkili lokantalar bir an önce ilçe dışına çıkarılmalı yasalara uygun olarak. Böylece hem gençler büyük bir tehlikeden uzak kalmış olur hem de ilçemiz temizlenmiş olur böyle bir melanetten...

kartal :

Ereği'nin en güzel manzaralı sokağını ayyaşlara ve sarhoşlara ayırmak ne kadar doğruydu? Adı bile halk arasında değişmişti herkes keş sokağı diyordu ve akşam yediden sonra ailelerin geçmesi bile çok zordu. Oysa oraya dönerci dükkanları açılabilir gençler ve aileler rahatlıkla yemek ihtiyaçlarını giderebilirlerdi. Yasalara aykırı olarak Ereğli'nin göbeğine içki dükkanlarını koyanlara bu olayın Tanrı'nın bir uyarısı olduğuna inanıyorum. Herkes bu olaydan ders çıkarır umarım.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.