TEK ADAM DİKTATÖRLÜĞÜ

Tarih: 2010-04-03 00:00:00

ADD Zonguldak Şube Başkanı Sabri Yavuzyılmaz, Anayasa değişikliği ile ilgili basın açıklaması yaptı. Atatürk Düşünce Derneği (ADD) Zonguldak Şube Başkanı Sabri Yavuzyılmaz Eğitim-İş, CHP, DSP, İP, Belediye-İş, T.G.B, Mimarlar Odası ve ZOKEV adına yaptı

ADD Zonguldak Şube Başkanı Sabri Yavuzyılmaz, Anayasa değişikliği ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Atatürk Düşünce Derneği (ADD) Zonguldak Şube Başkanı Sabri Yavuzyılmaz Eğitim-İş, CHP, DSP, İP, Belediye-İş, T.G.B, Mimarlar Odası ve ZOKEV adına yaptığı basın açıklamasında, anayasa değişiklik çalışmalarından hemen vazgeçilmesi, halkın sorunlarına çözüm aranması gerektiğini ve çalışmaların bu alanda yoğunlaştırılmasını acilen beklediklerini söyledi.

 

Yavuzyılmaz şöyle dedi:

 

?Yakın geçmişte Anayasa Mahkemesi kararı ile laiklik karşıtı eylemlerin odağı olduğu belirlenen ve yalnızca bir siyasi partinin mutfağında hazırlanan Anayasa değişikliği paketi toplumun yarıdan fazlasının tepkisine rağmen demokrasi söylemleri ile halka dayatılmaktadır. Önerilen değişiklik toplum kesimlerinin uzlaşısı sağlanmadan anayasal rejimin temel niteliği sayılan güçler ayrılığı ve yargı bağımsızlığının ortadan kaldırıcı, yürütmenin diktasını amaçlayan bir düzenleme görüntüsü vermektedir. Bugünün koşullarında yapılmak istenen kesinlikle hak ve özgürlüklerin genişletilmesi değildir. Yapılmak istenen tüm gücün ve yetkinin yürütmeden toplanıp var olan yapı ile tek adam diktatörlüğüne gidişin önünün açılmasıdır. Halkımız can alıcı sorunlarla boğuşurken bu sorunların çözümü yerine anayasa değişiklik tartışmalarının yeniden halkın önüne getirilmiş olması, aslında çözümlerde acizliğe düşülen sorunların üzerinin kapatılması ve gündemin saptırılmasıdır. Bugün ülkemizde insanlar işsizlik, yoksulluk ve geçim sıkıntısı ile boğuşurken ülkenin terör, bölücülük, yoksulluk, eğitim, sağlık, Ege, Kıbrıs, Avrupa Birliği, Ermeni sorunları gibi çok hayati konuları çözüm beklerken Anayasa değişikliği tartışmaları halka saygısızlığın başka bir ifadesidir.?

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.