TEKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ

Tarih: 2010-02-01 00:00:00

Zonguldak Eğitim-İş Başkanı Metin Kahveci, ADD Zonguldak Başkanının istifasına tepki gösterenlere, "Sizin Genel Başkanınız Habur'a PKK'lıları karşılamaya gitti mi, gitti?" sözleri ile yanıt verdi. Zonguldak Eğitim-İş Sendikası Şube Başkanı Metin Kahveci,

Zonguldak Eğitim-İş Başkanı Metin Kahveci, ADD Zonguldak Başkanının istifasına tepki gösterenlere, "Sizin Genel Başkanınız Habur'a PKK'lıları karşılamaya gitti mi, gitti?" sözleri ile yanıt verdi.

Zonguldak Eğitim-İş Sendikası Şube Başkanı Metin Kahveci, Zonguldak ADD Başkanı nın BES (KESK) üyeliğinden istifası ile ilgili eleştirilere sert dille yanıt verdi. Kahveci, "Zonguldak ADD Başkanının BES (KESK) üyeliğinden istifa etmesi birilerinin zoruna gittiği doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar sözünün bir kez daha hatırlandığı gibi,  bunu haber eden gazeteye de aboneliğinizi keseriz tehdidini savuranların demok rasiden dem vurup demokrasi dışı tutumları sergileyenlerin demokrasi ve emek mücadelesi adına konuşmaya hakları yoktur. Ya benim haberlerimi yazarsın ya da yazamazsın anlamına ge len, eleştiriden ve gerçeklerden korkmaktır. Ama ne yazık ki takke düştü kel göründü. Gerçeklerden kimse kaçamaz. ADD Başkanını Atatürk'ün adıyla takiyecilikle suçlayanların kendilerinin takiyecilik krallığı yaptıklarını bir türlü göremezler. Göremezler, çünkü demokrasi anlayışını çıkar ve menfaatler üzerine inşa edenlerin tutumları ile AKP'nin demokrasi anlayışıyla özdeş oluyor demektir. Biz buna kendime göre (diktatör) demokrasi diyoruz. Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanının istifasına neden olan gerekçesinde ve bardağı taşıran hareketin KESK Genel Başkanının Habur'a gidip 35 pkk teröristi karşılamasıydı. Bu genel başkan buraya giderken kime sorarak gitti? Örgütünüzden, üyelerinizden, yönetim kurullarınız izin aldı mı? Yoksa özlük, ekonomik, hukuksal haklarımızı ve emek mücadelesini, Habur'dan başlatmaya mı gitti? Bunun bir tek anlamı vardır ki ADD başkanının da ifade ettiği gibi Kesk yönetim anlayışının ayrılıkçı etnik politikayı desteklemekten başka bir şey değildir.  Atatürk ilklerini miğfer edinen ve onun izinden giden, laiklikten taviz vermeyen ve ulusalcılığı ön planda tutan üyelerine ekonomik, özlük ve sosyal çıkarlarını koruyan ve haklarını arayan bir sendika anlayışını içinde hisseden yaklaşık altı bin kişide Eğitim-Sen'den ayrılarak  Eğitim-İş'in kurulmasına neden olmuşlardır. ADD başkanının istifa gerekçesi Eğitim-İş'in kurulmasına sebebiyetin kendisidir. Bu oluşumlara sebebiyet verenlerin, sendikayı 350 binlerden 150 binlere indirenlerin konuşmaya değil hava almaya bile hakları yoktur. Bu rezaletin hesabını veremeyenler basiretsiz iş bilmeyen yöneticilerin Eğitim-İş'e daha öncede saldırdıkları gibi ve bu defa Kesk üyeliğinden istifa eden ADD Başkanına hangi yüzle saldırırsınız? Oysa gerçek ortada. Genel Başkanınız Habur'a gitti mi, gitti. Takke düştü kel görülmedi mi? KESK Genel Başkanının bu davranışını toz kondurmayanlar ya bu davranışı savunur ya da tepkisi ifade eder. Gizlemenin saklamanın alemi yok" görüşlerine yer verdi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.