TEKLİF KARARA BAĞLandI

Tarih: 2010-05-13 00:00:00

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesinin, Özel Eğitim Bölümü Zihin Engellilerin Öğretmenliği birinci ve ikinci öğretim ile Okul Öncesi Öğretmenliği ikinci öğretim programlarına 40’ar öğrenci alınmas

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesinin, Özel Eğitim Bölümü Zihin Engellilerin Öğretmenliği birinci ve ikinci öğretim ile Okul Öncesi Öğretmenliği ikinci öğretim programlarına 40’ar öğrenci alınması konusundaki teklifini değerlendirerek karara bağladı. Bu karar ile önceki yıl birinci öğretimine öğrenci kabul etmeye başlayan İlköğretim Bölümü Okul Öncesi Programının ikinci öğretim programına 2010-2011 eğitim-öğretim yılında ÖSYM tarafından 40 öğrencinin yerleşimi yapılacak.  Ayrıca yine aynı kararla; Özel Eğitim Bölümü Zihin Engellilerin Öğretmenliği birinci ve ikinci öğretim programlarına 2010-2011 Eğitim Öğretim yılından itibaren 40’ar öğrenci alınacak.  

 

YÖK’ün bu kararını değerlendiren Kdz.Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Coşkun, ülkenin ihtiyaç duyduğu programlara öğrenci kabul ederek bölge ve ülke eğitimine katkı sağlayabilmekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi: Ülkemizin her alanda ilerleyebilmesi için önem verilmesi gereken noktaların başında eğitim gelir. Çağdaş toplumlarda olduğu gibi ülkemizde de zihin engelli çocuklarımızın geleceğe hazırlanması ve topluma uyum sağlayarak temel beceri davranışlarının edinilmesi konularına gerekli önemi vermeliyiz. Bu amaçla ülkemizin zihin engellilerin eğitimi alanındaki uzman eğitimcilerin yetiştirilmesi konusunda Fakültemiz bundan sonra da büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürecektir. Bu çalışmalar sırasında en önemli sorun öğretim üyesi sayısının istenen düzeyde olmaması ve fiziki ihtiyaçlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğrencilerimizin sosyal çalışmaları ve eğitim-öğretim faaliyetleriyle ilgili fakültemizin genişlemesine olanak sağlayan alanlar mutlaka yaratılmalıdır. Üniversitemizin destekleri yanında, Kdz. Ereğli halkının desteği de Fakültemizin çalışmalarına büyük katkı sağlayacaktır.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.