"TEŞKİLAT YASASI ÇIKARILSIN"

Tarih: 2009-10-01 00:00:00

Diva-Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi Aydın Uzun, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" dolayısıyla bir açıklama yaptı. Uzun, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ve personelinin karşılanması gereken talepleri ve çözüm bekleyen problemleri olduğunu belirterek, "Uzun z

Diva-Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi Aydın Uzun, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" dolayısıyla bir açıklama yaptı. Uzun, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ve personelinin karşılanması gereken talepleri ve çözüm bekleyen problemleri olduğunu belirterek, "Uzun zamandır çıkarılmasını beklediğimiz 'Teşkilat Yasası'nın bir an önce kanunlaşması, meslektaşlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi öncelikle dile getirilmesi gereken, adalet ve hakkaniyet ölçüleri içerisinde çözümünü beklediğimiz hususlardır" dedi.
Uzun, yazılı açıklamasında şunları söyledi;
"CAMİLERİMİZ ÜLKEMİZİN TAPU SENEDİ"
"1986 yılından beri her yıl Ekim ayının ilk haftası 'Camiler Haftası', 2003 yılından itibaren de bu hafta 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' olarak kutlanıyor. Bu haftanın ülkemiz, milletimiz ve tüm meslektaşlarım için hayırlı, başarılı hizmetlere vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ederim. Camilerimiz dua ve ibadetlerin topluca Allah'a arzedildiği, gönüllerin yıkandığı, elem ve sevinçlerin paylaşıldığı kutsal mekanlardır. Camiler, bilmediklerimizi öğrendiğimiz, ilim-irfanımızı yükselttiğimiz, bilgi ve hizmet yuvalarımızdır. Camiler, dargınların barıştığı, kin ve düşmanlıkların unutulduğu, şerlerin defedildiği, yoksulların sevindirildiği, iyilik, şefkat ve yardım istasyonlarıdır. Camiler, gerçek huzuru bulduğumuz manevi sığınaklarımızdır. Camiler, vatan sevgisinin milli bütünlüğün telkin edildiği, şehitlik gazilik ruhunun beslendiği, çalışma azminin, güzel ahlakın işlendiği dini ve milli kültür ocağımızdır. Cami inşa etmek ne kadar önemli ise, inşa edilen camilerin bakım ve onarımları, iç-dış temizliği, aydınlığı, çevre düzenlemesi, cemaatin huzurla ibadet etmesinin sağlanması o kadar önemlidir. Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nda köyde, kasabada, şehir merkezinde bütün camilerde din görevlilerimizin rehberliğinde camilerimizin umumi temizliği, bakımı yapılacaktır. Bu hususta imkanı olan, zamanı olan her Müslüman ülkemizin tapu senedi mesabesinde olan camilerimizin bakım ve onarımı için kendini görevli addetmelidir. 2003 yılından itibaren bu haftanın 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' olarak kutlanmaya başlanması çok isabetli ve yerinde bir karar olmuştur. İnsanlarımızla iç içe yaşayıp onların dertleriyle dertlenen, halkımız arasında uzlaştırıcı, bütünleştirici bir tutum sergileyen, dini konularda onları aydınlatan, sosyal problemlerine çözüm arayan, sorumluluk duygusu içerisinde vatanımızın her köşesinde bu ulvi görevi yerine getiren din görevlilerinin toplum hayatında önemli bir misyonu vardır. Fertlerin ve toplumun manevi problemlerine çözüm üretebilmek için din görevlilerinin vizyonu ve misyonunun olması, etkili ve verimli bir hizmet sunabilmek için hizmetlerinde görevlilik anlayışını gönüllülük anlayışına dönüştürebilmesi büyük önem arzetmektedir. Elbette Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ve personelimizin karşılaması gereken talepleri ve çözüm bekleyen problemleri vardır. Uzun zamandır çıkarılmasını beklediğimiz  'Teşkilat Yasası'nın bir an önce kanunlaşması, meslektaşlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi öncelikle dile getirilmesi gereken, adalet ve hakkaniyet ölçüleri içerisinde çözümünü beklediğimiz hususlardır. 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, cami yapan, yaptıran, yapımında emeği geçen, din hizmetinde ömür tüketen rahmete kavuşan bütün kardeşlerimizi rahmetle yadediyor, yaşayanlara sağlık, sıhhat, afiyet ve başarılar diliyor, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı kutluyor saygılar sunuyorum."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.