TİS GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

Tarih: 2011-04-17 00:00:00

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2011 ile 31 Aralık 2012 tarihleri arasını kapsayacak 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerine Ankara’da devam edildi.   GMİS Genel Başka

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2011 ile 31 Aralık 2012 tarihleri arasını kapsayacak 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerine Ankara’da devam edildi.

 

GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş ile Genel Merkez ve Şubeler Başkan ve Yöneticileri, GMİS TİS Komisyonu üyeleri, 14 Nisan 2011 tarihinde akşam yemeğinin ardından GMİS Ankara Misafirhanesi’nde TTK 24. Dönem TİS Görüşmeleriyle ilgili bir değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıda ele alınacak maddeler üzerinde ayrıntılı değerlendirmelerde bulunuldu. 15 Nisan 2011 tarihinde yapılan Kamu-İş binasında gerçekleştirilen TTK 24. Dönem TİS Görüşmelerinin 4. oturumuna Kamu-İş Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Kahraman, Turgay Meriç, Niyazi Yazıcı ve Kamu-İş yetkilileri , TTK’dan Kaya Arslan, Av. Kemal Aksoy, Av. Ahmet Bük, Mehmet Mahmut Köseoğlu, İsmail Hakkı Güven, İsmet Kaya, Orhan Ön, GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Genel Başkan Yardımcısı Satılmış Uludağ, Genel Sekreteri Behzat Cinkılıç, Genel Mali Sekreteri Muharrem Sarıçam, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Osman Tutkun ile GMİS’in şube başkan ve yöneticileri ile TİS Komisyonu üyeleri katıldı. Kamu-İş ile GMİS arasında sürdürülen görüşmelerin 4. oturumunda daha önceki oturumlarda ertelenen 7 madde üzerinde değerlendirme yapıldı ve bu maddelerden 1’i kabul edildi. 4 oturum sonunda kabul edilen toplu iş sözleşmesi maddesi toplam 38 oldu. 1’i geçici toplam 82 maddeden oluşan TTK 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin beşinci oturumu 21 Nisan 2011 tarihinde Ankara’da yapılacak.

 

MTA 14. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

GÖRÜŞMELERİNE DAVEM EDİLDİ

Maden Tetkik Arama Kurumu’nda (MTA) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2011 ile 31 Aralık 2012 tarihleri arasını kapsayacak 14. Dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerine Ankara’da devam edildi. MTA Toplu İş Sözleşmesi’nin ikinci oturumuna Kamu-İş Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Kahraman ile Kamu-İş Yetkilileri, MTA Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı Reşat Alan ve Personel Şube Müdürü Hasan Yalçınkaya, GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Genel Başkan Yardımcısı Satılmış Uludağ, Genel Sekreteri Behzat Cinkılıç, Genel Mali Sekreteri Muharrem Sarıçam, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Osman Tutkun ile GMİS’in şube başkan ve yöneticileri ile TİS Komisyonu üyeleri katıldı. Kamu-İş ile GMİS arasında başlanan görüşmelerin Ankara’da Kamu-İş binasında gerçekleştirilen ikinci oturumunda görüşülen 57 maddeden  27’si üzerinde anlaşma sağlandı. 30 madde ise tekrar görüşülmek üzere ertelendi. MTA TİS’te üzerinde anlaşma sağlanan madde sayısı 30 oldu. Toplam 78 maddeden oluşan MTA 14. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin üçüncü oturumu 27 Nisan 2011 tarihinde Ankara’da yapılacak.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.