TKB'DEN BELEDİYEYE PARASAL DESTEK

Tarih: 2012-08-01 00:00:00

Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından Kdz. Ereğli Belediyesince hazırlanan projelere parasal yardım desteği verildiği belirtildi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye Başkanlık Danışmanı Raif Tokel'in kaleme alıp sunduğu projelere Tarih

Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından Kdz. Ereğli Belediyesince hazırlanan projelere parasal yardım desteği verildiği belirtildi.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye Başkanlık Danışmanı Raif Tokel'in kaleme alıp sunduğu projelere Tarihi Kentler Birliğinin (TKB) parasal destek verdiğini belirterek, Kdz.Ereğli Belediyesi olarak ilçemizin doğal, tarihsel ve kültürel değerlerini koruyarak gelecek kuşaklara aktarma konusundaki girişimlerimizi Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tarihi Kentler Birliği (TKB), Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL), TMMOB Mimarlar Odası, Kültürel Mirası Koruma Derneği (KÜMİD), Geleneksel Türk Evlerini Koruma Derneği (TÜRKEV) gibi kurum ve kuruluşlarla sürdürüyoruz.
Üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğumuz Tarihi Kentler Birliği'nin açtığı '3 yılda 300 esere konulu programa, Belediyemiz Başkanlık Danışmanı Raif Tokel tarafından hazırlanıp sunulan projelerimiz, Tarihi Kentler Birliği'nin yetkili kurullarınca değerlendirilmiştir. Sunulan projelerden bu yıl için Göztepe Çevre Düzenlemesi Projesi'ne 20 bin TL, Yalı Caddesi Sokak Sağlıklaştırması Projesi'ne 50 bin TL yardım yapılması kararlaştırılmıştır dedi.
Kdz. Ereğli Başkanlık Danışmanı Raif Tokel de yaptığı açıklamada, Kdz.Ereğli Belediyesi, temel belediye hizmetleri yanında kentin hatta ilçenin doğal, tarihsel ve ekinsel (kültürel) değerlerini koruma-kullanma dengesi kuralarını temel alan projelerle yaşayanların hizmetine sunma ve koruyarak gelecek kuşaklara aktarma kararlığında olan bir kuruluştur. Sokak sağlıklaştırması, çevre düzenlemeleri, kent müzesi, arkeolojik sit alanlarında kazı çalışmalarının başlatılması gibi proje önerilerimiz, savımızın somut kanıtlarıdır.Bu bağlamda üyesi olduğumuz Tarihi Kentler Birliği'nin 14 Mayıs 2011 tarih ve 13 sayılı kararları doğrultusunda kaleme alınıp üye belediye gönderilen 10 Nisan 2012 tarih ve M.34.9.TKB-53 sayılı '3 yılda 300 eser' konulu yazılarınca hazırladığım 'Göztepe Çevre Düzenlemesi Projesi', 'Nekroıpol Alanı Çevre Düzenlemesi Projesi','Ressam Osman Zeki Oral Sokak Çevre Düzenlemesi Projesi', 'Yalı Caddesi Sokak Sağlıklaştırması Projesi', 'Kdz.Ereğli Belediyesi Kent Müzesi Projesi adlı projelerimiz Tarihi Kentler Birliği'nin ilgili kurullarınca incelenerek değerlendirmeye alınmış,bütçe olanakları nedeniyle bu yıl için 'Göztepe Çevre Düzenlemesi Projesi'ne 20 bin TL, 'Yalı Caddesi Sokak Sağlıklaştırması Projesi'ne 50 bin TL yardım yapılması kararlaştırılmış olup çalışmalar sürdürülmektedir diye konuştu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ali Suat ESER :

İl Kültür Müdürlerimizden ve halen ÇEKÜL üyesi olan, Kdz.Ereğli Belediye Başkanlık Danışmanı Raif Tokel'in bölgemiz için bir şanstır. Bu şansı bölgemize kazANDıran Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı kutluyorum. Sayın Tokel’in yeni projeler üretmesine yardımcı olunması ve projelerin yaşama geçirilmesinde yerelde ve genelde iktidarıyla muhalefetiyle destek verilmesi görev kabul edilmeli. Antik kent Ereğli sözcükte kalmamalı… Sayın Raif Tokel'e başarılar diliyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.