TMO PİYASAYA FINDIK SÜRMEYECEK

Tarih: 2009-08-29 00:00:00

Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, Ziraat Odalarının Fındık Komisyonu'nun Tarım ve Köy işleri Bakanı Mehdi Eker'le önceki gün yaptığı toplantıyı değerlendirdi. Toplantının verimli geçtiğini belirten Türkoğlu,"TMO'nun piyasaya fındık sürüp sürmeye

Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, Ziraat Odalarının Fındık Komisyonu'nun Tarım ve Köy işleri Bakanı Mehdi Eker'le önceki gün yaptığı toplantıyı değerlendirdi. Toplantının verimli geçtiğini belirten Türkoğlu,"TMO'nun piyasaya fındık sürüp sürmeyeceği konusunda endişelerimiz vardı.  Bu konuda Bakan Eker'den güvence aldık" dedi.
Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, 70 ilin Ziraat Odalarının Giresun da düzenlediği toplantıda oluşturulan Fındık Komisyonunun Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker'le 26 Ağustos 2009 Çarşamba günü düzenlediği toplantıyı değerlendirdi.
Toplantının verimli geçtiğini kaydeden Türkoğlu, TMO'nun piyasaya fındık sürmesine yönelik endişeler doğrultusunda Bakan Mehdi Eker'den TMO'nun piyasaya fındık sürmeyeceği konusunda kamuoyuna tekrar açıklama yapmasını istediklerini kaydetti.
Ziraat Odalarının Giresun'da yaptıkları toplantıda oluşturulan Fındık Komisyonunda alınan kararlar ve hazırlanan dosyaların Bakan Mehdi Eker'e sunulduğunu belirten Türkoğlu, bölgedeki fındık konusunda 8000 fındık üreticisinin yarısının fındık desteğinde faydalanamadığını, verasete iştigal vergilerinin ve 2B arazileri ve hisseli araziler dolayısıyla üreticilerin mağduriyeti konusundaki sıkıntıları toplantıda dile getirdiklerini belirtti. Türkoğlu ayrıca toplantıda Fiskobirlik'in yeniden ayağa kaldırılmasına yönelik neler yapılacağı konusunda Bakan Mehdi Eker'le istişare de bulunduklarını kaydetti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.