TOKİ KAYITLARI SÜRÜYOR

Tarih: 2012-11-13 00:00:00

Çaydeğirmeni'nde kentsel dönüşüm hızla sürüyor. Beldede 1 ve 2'nci etap TOKİ konut uygulaması gerçekleşmişti. Halktan gelen yoğun talep üzerine 3'üncü etap TOKİ konut uygulaması başladı. Geçtiğimiz ay açılan banka hesaplarına ön ödeme yapan vatandaşlar, Ç
Çaydeğirmeni'nde kentsel dönüşüm hızla sürüyor. Beldede 1 ve 2'nci etap TOKİ konut uygulaması gerçekleşmişti. Halktan gelen yoğun talep üzerine 3'üncü etap TOKİ konut uygulaması başladı. Geçtiğimiz ay açılan banka hesaplarına ön ödeme yapan vatandaşlar, Çaydeğirmeni Belediyesi'ne başvurarak kesin kayıt işlemlerini tamamlıyor. TOKİ konutlarının yoğun talep görmesindeki en önemli faktörler arasında beldede yatırımcı şirketlerin varlığı ve beldenin coğrafi konumu olduğu biliniyor. Beldede yurt içi ve yurt dışına ihracat yapan önemli yatırımcıların yaratmış olduğu istihdam sayesinde belde, sürekli göç alıyor, bununla birlikte konut ihtiyacı yaşanıyor. Coğrafi konumu ile E-5 Ankara karayolu üzerinde kurulu olan belde bu avantajını da iyi kullanıyor. Çevredeki yerleşim birimlerinden TOKİ konutlarına yoğun talep var.
Belediyelerin asli görevi halkın yasayabileceği modern şehirle kurmak olduğunu belirten Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Çaydeğirmeni Belediyesi olarak bizlerde kentsel dönüşümü hızla gerçekleştiriyoruz. Beldemize yakışır 1 ve 2'nci etap TOKİ konutlarını inşa ettik. Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine TOKİ Daire Başkanlığı'yla gerekli yazışmaları yaptık. Banka hesaplarının açılmasını sağladık. Bankadan aldığımız güncel bilgilere göre konut sahibi olmak isteyen vatandaşların 500 rakamına yaklaştığını söyleyebiliriz. Kısa sürede bu rakamı yakalamış olmamız beldemiz için sevindirici bir durum. TOKİ konutları, beldemizi şehir görünümü kazandırmasın yanında belediye gelirlerimizde artış sağlamaktadır. Bu da halkımıza vereceğimiz hizmetin genişlemesi demektir. Göreve talep olduğumuzda marka şehirler kuracağımızın sözünü vermiştik. 21'nci yüzyıl Türkiye'sine yakışır bir belde olduk. Beldemiz hızla gelişiyor, büyüyor. TOKİ konutlarında daire sahip olmak isteyen vatandaşlarımız için tekrar belirtmek istiyorum: 2+1 dairelerimiz için 4 bin TL, 3+1 dairelerimiz için 6 bin TL peşinat yatırmaları gerekiyor. Vatandaşlarımız dairelerini teslim alana kadar herhangi bir ara ödeme talep edilmeyecektir. 3'üncü etap TOKİ konut projemizde; spor salonu, cami, okul, sosyal tesisler bulunmaktadır. Beldemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Daire sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için kayıtlarımız devam ediyor. Kasım ayı sonunda kayıt işlemlerine son verilecektir dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.