TOPTAN, KILIÇDAROĞLU'NA YÜKLENDİ

Tarih: 2011-06-04 00:00:00

AKP Zonguldak Milletvekili ve milletvekili adayı Köksal Toptan, seçim bölgesi Çaycuma Kahvecioğlu köyü, Yolgeçen köyü Gülşenler Mahallesi ve Torlaklar köyüne ziyaretlerde bulundu. Ziyaretlerinde 12 Haziran genel seçiminde vatandaşlardan destek isteyen Top

AKP Zonguldak Milletvekili ve milletvekili adayı Köksal Toptan, seçim bölgesi Çaycuma Kahvecioğlu köyü, Yolgeçen köyü Gülşenler Mahallesi ve Torlaklar köyüne ziyaretlerde bulundu. Ziyaretlerinde 12 Haziran genel seçiminde vatandaşlardan destek isteyen Toptan, vatandaşların sorunlarını da dinledi. Kahvecioğlu köyünde Filyos Vadi Projesi hakkında bilgiler veren Toptan, muhalefete ağır eleştirilerde bulundu. Herkesin gönlünde bir parti olduğunu dile getiren Toptan, şunları söyledi:
"Kendimizi güçlü tutmak istiyoruz. Sorunları biliyoruz, onun için daha çok destek istiyoruz. Elbette herkesin gönlünde bir aslan vardır. Herkesin gönlünde de bir parti vardır. Demokraside herkes kendi gönlündeki partiye oy atacaktır. Ama benim sizden bir ricam var. Bu dönem oyunuzu lütfen değerlendirerek atın. Oyunuz işe yaramaz bir yere gitmesin. İşe yaramaz derken başka partilerin adaylarını yahut partilerin kendilerini kastetmiyorum. Bir bağımsıza oy verdiğinizde işe yaramıyor, muhalefete oy verseniz
işe yaramıyor. Diyelim ki CHP'ye oy verdiğinizde buradan bir vekil daha fazla çıkardı, Ankara'da 90 vekil olacağı yerde oldu 91. Bunun ne CHP'ye ne de ülkeye fazla faydası var. Ama bizim bir tane fazla çıkartmamız orada Zonguldaklı olarak çok güçlü olmamızı sağlar. Gönüller nerede olursa olsun bu seçimde oylar AK Parti'de birleşirse biz kendimizi Ankara'da çok daha fazla güçlü hissederiz."

Aksilik olmadığı sürece bu yıl içerisinde Filyos Vadi Projesi'nin yatırımcılara tahsis edilebilecek hale geleceğini söyleyen Toptan, "Büyük bir aksilik olmadığı sürece bu yıl içerisinde Filyos Vadisi Projesi yatırımcılara tahsis olabilecek hale gelecek. Buranın yönetileceği konusunda çalışmalar sürüyor. Ancak Başbakan burasının endüstri bölgesi olmasını istiyor. Sanayi Bakanlığı sanki bu karar verilmiş gibi bütün ilgili kurumlardan görüşlerini aldı. Bakanlar Kurulu bu konuda karar verecek. Buraya yatırım
yapmak için müracaat eden 30 firma var. İnşallah o günü hep beraber göreceğiz" dedi.


"EĞERCİ'YE BARAJ YAPILACAK"
Önümüzdeki 10 yıl sonrasında su sıkıntısı ile ilgili yaklaşık 9 ay önce Çevre ve Orman Bakanlığı'na müracaat ettiklerini dile getiren Köksal Toptan, "Merak ediyorum, buraya gelip konuşanlar ne konuşuyor. TTK kapatılacak deniliyor. Su sıkıntısı konuşulduğu zaman 10 yıl sonraki su sıkıntısı ile ilgili ne düşünüyorsunuz diye bir sorun. Onlar bu sorumluluğun altına girmeye niyetli değil. Biz bu konu ile ilgili bile çalışmaları yapıyoruz. Kimsenin aklında yokken bu arkadaşlarım, Çevre ve Orman Bakanlığı'na birlikte müracaat ettik. Yeni bir sanayi bölgesi yapılacak ve su lazım olacak dedik. Bölgenin su ihtiyacını söyledik. Önerimiz Eğerci'nin oradan bir baraj yapmak suretiyle içme suyunu temin etmek olduğu söylendi. Birkaç gün önce bana gönderilen bir yazıda bu projenin bu yıl içerisinde tamamlanacağı ve bu iş için 1 trilyon 200 milyar liranın ayrıldığı yer alıyor. Bunları da hesap etmek zorundayız. İnşallah 5 sene sonra belki bu köyler bile oradan gelecek kaynak suyu ile su ihtiyacını karşılayacak" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU'NA AĞIR ELEŞTİRİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçmene dağdaki karı bağışladığını söyleyen Toptan, Kılıçdaroğlu'na ilginç bir soru yöneltti. Vatandaşlar, Toptan'ın sorusu üzerine kahkahaya boğuldu. Kılıçdaroğlu'na eleştirilerde bulunan Toptan, "Size bazı muhalefet mensubu milletvekilleri, hatta Kılıçdaroğlu size dağ başındaki karı bağışlıyor. İntibak Yasası'nı çıkartacağını söylüyor. İktidar olma niyeti var mı hayır yok, hevesi var mı o da yok. Olsa Başbakan ile ilgili iddiaya girme polemiği var ya, Başbakan diyor ki 'Ben birinci parti olamazsam istifa edeceğim' diyor. Ama Kılıçdaroğlu, 'Öyle olmaz' diyor. Ne diyor Kılıçdaroğlu, 'Kim geçen seçimdeki oyunu yükseltirse o kalsın.' Yahu arkadaş geçen seçimde AK Parti'nin oyu yüzde 47, sizin oyunuz geçen seçimde yüzde 22. Sizin çıktı yüzde 23'e, bizim düşecek yüzde 46'ya. Şimdi Kılıçdaroğlu sen kazanmış mı oldun? Sen bunu gideceksin benim sevgili dostum Deniz Baykal'a söyleyeceksin. Biz dağ başında kar bağışlamıyoruz. Biz 12 Haziran'da da hükümetiz. O yüzden ağzımızdan çıkan lafın ne olduğunu biliyoruz" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Birsen Öner :

Ben kendimi bildim bileli Köksal Toptan meclistedir.Hatta Akp hükümetinin icraatlarını eleştirdiği geçmiş hükümetlerde de yer almıştır.O değil geçmişin ohal valileri hatta içişleri bakanları bile şimdiki Akp içerisinde yer almaktadır.Köksal bey bence artık emekli olsun.Zaten Kendisinin Zonguldak' a da bir faydası dokunmadı.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.