TORBA YASASI TARTIŞILACAK

Tarih: 2011-01-21 00:00:00

Plan ve Bütçe Komisyonundan geçen ve 25 Ocak günü de TBMM Genel Kurulunda ele alınması beklenen Torba Yasası ile ilgili olarak KESK Çaycuma bileşenleri tarafından; “Torba Yasa’nın İç Yüzü” konulu söyleşi gerçekleştirilecek. Eğitim-Sen Eğitim uzmanı Dr.

Plan ve Bütçe Komisyonundan geçen ve 25 Ocak günü de TBMM Genel Kurulunda ele alınması beklenen Torba Yasası ile ilgili olarak KESK Çaycuma bileşenleri tarafından; “Torba Yasa’nın İç Yüzü” konulu söyleşi gerçekleştirilecek.

Eğitim-Sen Eğitim uzmanı Dr. Erkan Aydoğanoğlu’nun katılımıyla 22 Ocak 2011 Cumartesi günü saat 18.00’de ADD Çaycuma Şubesi Toplantı Salonunda yapılacak olan söyleşide; Torba Yasa’nın içeriği slâytlar eşliğinde tüm yönleriyle tartılaşacak. KESK Çaycuma Bileşenleri başta işçi ve memurlar olmak üzere toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren söyleşiye herkesi davet etti. KESK Çaycuma Bileşenlerinin açıklamasında şöyle denildi: “Plan ve Bütçe Komisyonundan geçen ve 25 Ocak günü de TBMM Genel Kurulunda ele alınacak olan “Torba Yasa” yasallaştığında; Genel Sağlık Sigortası’nın (GSS) kapsamının genişlemesiyle herkes gelirinin %12,5’u oranında sağlık primi ödemek zorunda kalacak; Asgari ücret yaş sınırı 16’dan 18’e çıkarılarak 250 bin gencimizin ortalama 85 TL daha az ücret almasının önü açılacak; Sigortaları 30 günden az yatanlar, kalan miktarı ceplerinden tamamlamaz ise sağlık hizmetlerinden yararlanamayacak; Stajyer çalıştırma yaygınlaştırılarak, patronlara stajyer emeğini daha ucuz çalıştırma fırsatı verilecek; İşsizlik Sigortası Fonu sermayeye kaynak olarak sunulacak; İstihdamı teşvik adı altında 18–29 yaş arası gençlerin istihdamı desteklenirken, 30 yaş üzerindekilerin istihdamı neredeyse imkânsız hale getirilecek; Vali ve kaymakamlar, memurların üst disiplin amiri yapılarak, keyfi soruşturmaların önü açılacak; TEKEL işçilerini sokağa döken 4- C uygulaması yaygınlaşacak; Tıpkı işçiler gibi memurlar da “ödünç” verilerek, kamuda yaşanan sürgünler yasal hale gelecek. Torba Yasanın tüm yönleriyle tartışılacağı söyleşiye, tüm halkımızı davet ediyoruz.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.