TSO ÜYELERİNE E-İMZA HİZMETİ

Tarih: 2014-05-28 12:49:00

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ile TNB e-imza işbirliğinin tamamlandığı bildirildi.       TNB E-imza A.Ş.’nin Türkiye Noterler Birliği Vakfı tarafından kurulduğu ve elektronik imza hizmeti verdiği belirtilen yazılı açıklamada şu bilgiler yer aldı

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ile TNB e-imza işbirliğinin tamamlandığı bildirildi.    

 

TNB E-imza A.Ş.’nin Türkiye Noterler Birliği Vakfı tarafından kurulduğu ve elektronik imza hizmeti verdiği belirtilen yazılı açıklamada şu bilgiler yer aldı: “Aynı zamanda E-imzaya bağlı olarak katma değerli servisler de sunmaktadır. Türkiye Noterler Birliği vakfı şirketin tek hissedarıdır. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri E-imza kullanarak MERSİS Projesi ile yeni şirket kurulumu, bilgi güncelleme, şirket birleştirme, unvan değişikliği, iflas başvuruları, genel kurul bildirimlerinin yapılması, onaylanması, arşivlenmesi, çeşitli lisans başvuruları, mali destek ve teşvik başvuruları, çalışan SGK kayıtları vergi beyan ve ödemeleri online ortamda yapılabilecektir.  Şirketlerin yaşam süreçleri içinde faaliyetlerini sürdürebilmeleri amacıyla çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından aldıkları veya almaları muhtemel tescil, izin, patent ve belge işlemleri de kapsama dahil edilecektir. Bu işlemlerin, mersis.gumrukticaret.gov.tr üzerinden elektronik ortamda yapılabilmesi için işlem yapacak kişi veya kişilerin (bu kişi gerçek kişi ise kendisinin, şirket ise temsil yetkisine haiz kişilerin) elektronik imzaya sahip olmaları gerekmektedir.  Ayrıca, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri e-imzalarıyla birlikte paket halinde KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) hesabına da sahip olabilecekler. Konuyla ilgili olarak 04 Haziran 2014 saat 14.00’de TNB E-imza Proje Yöneticisi Berkan Çağlar’ın konuşmacı olarak katılacağı bir seminer gerçekleştirilecektir. (04 Haziran) Seminer sonrası ve ertesi gün (05 Haziran Perşembe) tüm gün odada başvurular alınacak ve anında e-imza’lar teslim edilecektir”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.