TSO'DA 2. OSB TOPLANTISI

Tarih: 2012-03-16 00:00:00

Kdz. Ereğli TSO'da, ilçenin Bölücek ve Topçalı köyleri sınırları içinde bulunan ve Gülüç Irmağı'nın iki yakasında faaliyet gösteren 48 sanayi tesisinin kurulacak  2. Organize Sanayi Bölgesi'nin içinde yer almasıyla ilgili çalışmaları  toplantıda tartışıld
Kdz. Ereğli TSO'da, ilçenin Bölücek ve Topçalı köyleri sınırları içinde bulunan ve Gülüç Irmağı'nın iki yakasında faaliyet gösteren 48 sanayi tesisinin kurulacak  2. Organize Sanayi Bölgesi'nin içinde yer almasıyla ilgili çalışmaları  toplantıda tartışıldı. Daha önce TSO Meclis Başkanı Zeki Us tarafından basına açık olarak düzenlendiği ifade edilen toplantı basına kapalı olarak TSO binasında gerçekleştirildi.  Bilim, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Hayriye Göktaş'ın da katıldığı toplantıya, bu alanda sanayi tesisleri bulunan işadamları veya temsilcileri de katıldı.
Uzun süredir çalışmaları yürütülen Kdz. Ereğli 2. OSB konusunda düzenlenen son toplantıdan haberden olanlar, neden son anda haberdar oluyoruz? sorusuna yanıt aradılar.
TSO'nun bu çalışmaları katkı verecek olanlar arasında ayrım yapmadan yürütmesi bekleniyor.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ereğli sevdalısı :

osb de ne yaptınız ki yeni osb kurmaya çalışıyorsunuz mevcut osb de ki durumunuz ortada salt yöetici olmak istediğiniz den bu işlere girişiyorsunuz acaba deneyimli mi olduğunuzu sanıyorsunuz bu işleri uzmanlara bırakınız

HAKTAN YANA :

TSO ORADAKİ ÇALIŞMALARI GİZLİ VE BİR TAKIM YANDAŞLARINA RANT SAĞLAMAK İÇİN YÜRÜTÜYORMUŞ. SORU ŞU: HANGİ AKP Lİ BELEDİYE MECLİSİNE RAHT SAĞLAMAK AMAÇLANIYOR. TSO, ÖNCELİKLE ÜYELERİNİ KORUMAK VE BİR PROJEYİ HERKESE AÇIK ŞEKİLDE YÜRÜTMEK ZORUNDA DEĞİL Mİ? BAŞINI AĞRITMAK İSTEMEYENLER, ŞU PEŞKEŞ NUMARASINDAN VAZGEÇSİNLER. ORADAKİ SANAYİCİLERİN BAŞINI DA TUTUVERİP, KATAKÜLLE ÇEVİRMESİNLER. AYRINTILARI HERKES ÖĞRENİR YAKINDA ZEKİ US.... YAKIŞMIYOR....

istanbul :

öncelikle 1.osb nin yollarını bitirin ırmak kenarındaki fabrikaları osb sınırlarına dahil edin yeterli. yeni osb kuracak vizyonumuzun ne olduğu mevcut osb nin alt yapısından yolundan anlaşılmakta boşuna kendinizi yormayın. tarım arazi diye yazan yorumcu arkadaşlar ne kadar gğzel bir konuyu gündeme getirmiş; demekki ereğlimiizde tarım arazileride var tarım için devletin verdiği onca desteği anlatıpta bu konuda halkımızı teşvik edeceğinize teşviği olmayan bir osb kentinde 2.osb yi konuşuyorsunuz bence fantazi yapmayın. devletin tarıma verdiği desteği anlatsanız daha iyi, sadece fındıktan medet uman tembel üretmeyen halkımızın belki gözü açılır, madenden erdemirden fındıktan yıllardır tembelleşen halkımızı üretmeye yönlendirin göreceksinizki ne cevherleri barındırıyoruz, görünüşte sadece tembel olduğumuzu işlenirse teşvik edilirse neler yapılabilir herkes görür siz önce kendinize bunu anlatın sivil toplum kuruluşu olmanın gerekliliğe de bu olmalı.

VATANDAŞ :

VERİMLİ TARIM ARAZİSİ BENİM BİLDİĞİM O YERLER

Ankara'lı :

O bölge 1. sınıf tarım arazisidir. Orada OSB olmaz.Birinci OSB dolmadan ikincisini açamazsınız.Bununla ilgili idari mahkeme kararları var.Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası bu konuda açtığı davaları teker teker kazanmaktadır.Ellerinizi tarım arazilerinden çekin.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.