TSO'DAN KONFERANS

Tarih: 2012-03-29 00:00:00

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine yönelik Pazarlama Straetijeleri ve Pazarlama Teknikleri konulu konferans verildi. Devrek Ticaret Odası Toplantı Salonunda düzenlenen üyelere yönelik programda, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Öğretim Görevli
Devrek Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine yönelik Pazarlama Straetijeleri ve Pazarlama Teknikleri konulu konferans verildi. Devrek Ticaret Odası Toplantı Salonunda düzenlenen üyelere yönelik programda, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ramazan Aksoy tarafından Pazarlama Straetijeleri ve Pazarlama Teknikleri konularında bilgiler verdi. Ramazan Aksoy, Ülkemizde pazarlamacı ile satış elemanı karıştırılmaktadır. Pazarlamanın kötü şöhreti olduğu da ortada bir takım kötü niyetli insanlar vatandaşa zorla bir şeyler satmayı marifet saymaktadırlar. Oysaki dürüst çalışan insanlar kötü pazarlamacının yaptığı satışlardan etkilenerek hepsini aynı kefeye koymaktadırlar. Pazarlama denilince akla gelmesi gerekenler ürün, fiyat, dağıtım ve tutundurmadır. Pazarlamacı, pazarlama şeyin istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak şeyler olup olmadığını bilmelidir. Hal böyle olunca da tüketici aldığı ürünü değer testine sokar. Tüketici alacağı üründe maliyet ve sağlayacağı faydayı kıyaslayıp karar verir. Dağıtım pazarlamacının en önemli kavramlardan biridir üretilen ürünün özelliklerine bakılarak dağıtım yapılır. Ambalaj ve reklamlarda en yaygın tutumlardan birisidir. Reklamlarda gazete, yol güzergahlarındaki panolar, taşıtlarda bulunan reklamlar ve görsel, işitsel ve internet reklamları da tüketiciye en kolay ulaşım sağlayan faktörlerdir. Tüketicinin ürünleri tüketmekten vaz geçtiği zaman pazarlamada daralma meydana gelir.
Pazarlamacının pazarladığı ürünlerde iki şeye dikkat etmesi gerekir somur ürünler ve servis bu iki şey devam ettiği sürece pazarlama sektöründe de devamlılık sağlanacaktır dedi Düzenlenen konferansa; Devrek Kaymakamı Hüseyin Öner, Devrek TSO Başkanı Mehmet Oktay, Devrek Esnaf Odası Başkanı Adnan Keklik, Esnaf Odası Genel Sekreteri İsmet Akdemir, TSO Başkan Yardımcısı Tansel Işık, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akdemir, DMYO Müdürü Sefa Kocabaş, DMYO öğretim görevlileri, yüksek okul öğrencileri, girişimci bayanlar, işadamları ve çok sayıda davetli katıldı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.