TTK, E-İMZAYA GEÇİYOR

Tarih: 2009-09-25 00:00:00

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğü, 1 Ocak 2010'dan itibaren "e-imza"ya geçiyor. Elektronik imzaya geçiş süreci kapsamında TTK'da birinci derecede imza yetkisine sahip personele eğitim çalışması verildi.Konuyla ilgili olarak TTK Genel Müdürlüğ

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğü, 1 Ocak 2010'dan itibaren "e-imza"ya geçiyor. Elektronik imzaya geçiş süreci kapsamında TTK'da birinci derecede imza yetkisine sahip personele eğitim çalışması verildi.
Konuyla ilgili olarak TTK Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle;
"Kurumumuz 1 Haziran 2009 tarihinde 'Doküman Yönetimi Bilgi Sistemi' uygulamasına geçmti. Bu tarihte belirlenen hedeflere göre e-imza edinim süreci doğrultusunda, konunun resmi muhatabı olan TÜBİTAK-UEKAE-KamuSM (Türkiye Bilimsel Teknik Araştırma Kurumu-Ulusal Elektronik Kriptoloji Araştırma Enstitüsü-Kamu Sertifikasyon Merkezi) ile görüşmeler başlatıldı. Sürecin ilk aşaması olan altyapının uygunluğu TÜBİTAK-UEKAE'ca tespit edildi ve raporlandı. İkinci aşama olarak 17 Eylül 2009 günü, TÜBİTAK-UEKAE uzman personeli Bilgisayar Yüksek Mühendisi Hasan Gölle tarafından, e-imzayı kullanacak olan Kurumumuzda 1.derece imzaya yetkili personele Genel Müdürlüğümüz konferans salonunda e-imza konusunda genel bilgilendirme içerikli bir sunum yapıldı. Bu hedef doğrultusunda e-imza edinimi için müracaat sürecine girilmiş ve 1 Ocak 2010'dan itibaren ıslak imzalı evrakın terk edilerek, e-imza'lı evrak kullanımına başlamak üzere çalışmalar hızlandırıldı."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.