TTK-TOKİ'DEN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Tarih: 2012-09-28 00:00:00

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ile Toplu Konut İdaresi işbirliğinde gerçekleştirilecek olan Üzülmez Kentsel Yenileme Projesi kapsamında hak sahipleri ile görüşmelere başlanılacağı bildirildi.  TTK Haberleşme ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü'nden yapılan
Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ile Toplu Konut İdaresi işbirliğinde gerçekleştirilecek olan Üzülmez Kentsel Yenileme Projesi kapsamında hak sahipleri ile görüşmelere başlanılacağı bildirildi. 
TTK Haberleşme ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:
Kurumumuz ve TOKİ işbirliği ile gerçekleştirilecek Merkez Üzülmez Kentsel Yenileme Projesi yapılan protokollere uygun olarak yürütülmektedir. İlk protokol kapsamında yapılması gereken proje alanının jeolojik ve zemin etütleri tamamlanmıştır. Proje alanı içinde yer alan ve hak sahibi olan 590 kişiye ait taşınmazların değerlemesi yapılmış ve bölgenin kentsel dokusuna göre yerleşim planları hazırlanmıştır. Bölge için hazırlanan Revize İmar Planına Esas Jeolojik Etüt Raporu TOKİ tarafından incelenerek ilgili dairesi tarafından yerleşime uygunluk haritası hazırlanmıştır. Bu haritada 3 farklı bölge tespit edilmiş olup, büyük bir kısmı 8 kata uygun zemin yapısına sahiptir. Proje bölgenin bu haritası baz alınarak planlanmıştır. Proje alanında kurumumuza ait 50 yaşın üstünde konutlar mevcut olup, bunun dışındaki konutların büyük bir kısmı ise işgalci durumundadır. Ayrıca bu konutlar çoğunlukla yığma tarzı yapılmış, eski ve kalitesiz konutlar olup, yerine yapılacak olan konutlar ise deprem açısından daha güvenilir olan tünel kalıp yöntemiyle yapılacak kaliteli konutlardır. TOKİ ve kurumumuz ilgili birimi teknik elemanları tarafından yürütülen proje için gelinen aşamada ekim ayı içerisinde hak sahipleri ile görüşmelere başlanacak olup, bu konuda kendilerine görüşmenin nerede ve ne zaman yapılacağına dair tebligat yapılacaktır. Bunun dışında kurumumuz ya da TOKİ'nin bilgisi dışında üçüncü şahıslar tarafından gerçekleştirilecek toplantılar yada verilen bilgiler doğru olmayıp hiçbir geçerliliği bulunmamaktadır.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.