'TÜCCARA İHTİYAÇ KALMADI'

Tarih: 2014-07-14 09:46:00

Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır ve Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan, sac tüccarlarına yönelik yapılan eleştirilere yanıt verdi.   PANDIR: Kahraman bakkal süpermarkete karşı. Erdemir’de satış odaklı bir yapı yoktu. Bu dönem Erdemir ürünleri

Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır ve Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan, sac tüccarlarına yönelik yapılan eleştirilere yanıt verdi.

 

PANDIR: Kahraman bakkal süpermarkete karşı. Erdemir’de satış odaklı bir yapı yoktu. Bu dönem Erdemir ürünleri Ereğli’deki demir tüccarları üzerinden yapılıyordu. Tüccarların bir çoğu hiçbir katma değer yaratmadan çok ciddi gelir sağlıyordu. 

 

Kısa adı Erdemir olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nın Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Azası  Ali Pandır ile Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan, Fortune Dergisi'nin Temmuz 2014 sayısında şirket ile ilgili bazı  açıklamada bulunurken,  özelleştirme sonrası Ereğlili bazı demir tüccarlarının, Oyak Grubu’na, dolayısıyla Erdemir yönetimine yönelik eleştirilerine de yanıt verdiler.


Pandır, “Kahraman bakkal süpermarkete karşı” mantığı ile hareket edildiğini hatırlatarak, “Kamu döneminde Erdemir’de satış odaklı bir yapı yoktu. Bu dönem Erdemir ürünleri Ereğli’deki demir tüccarları üzerinden yapılıyordu. Tüccarların bir çoğu hiçbir katma değer yaratmadan çok ciddi gelir sağlıyordu. Oyak Grubu satış ve pazarlamayı merkezileştirdi. Artık gerek Erdemir gerekse İsdemir ürünlerinin satışı İstanbul’dan merkezi olarak yapıyoruz. Bölge pazarlama anlayışını kaldırdık. Böyle olunca Ereğli’deki tüccara ihtiyaç kalmıyor. 

 

Burada 400 civarında tüccar varken, bugün bizimle iş yapabilen 7-8 tüccar anca kaldı. Rahatsızlık buradan kaynaklanıyor. Bir anlamda buradaki tüccarlar değişime ayak uyduramadı” sözleri ile konuştu.

 

Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan da  “biz geçmişte özellikle düşük montajlı siparişlerle ilgilenemiyorduk. Tüccar buradaki boşluğu dolduruyordu. Bugün çok güçlü bir satış ağı kurduk, internetin de katkısıyla bu ağ üzerinden her tür siparişi yönlendirebiliyoruz. Dolayısıyla tüccara ihtiyaç kalmadı, daha net söylersem, dağıtım kanalı yapısı değişince tüccar ayakta kalmadı” sözleri ile yanıt verdi.
 

(Haber Merkezi)

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

cenk tatoğlu :

kimse kimseyi kandırmasın.hazır ekmek yok artık.ya üretim yapıcaksınız iş kollarını genişleteceksiniz.yada bu diyardan gideceksiniz.saç tüccarı diye bir meslek varmıydı?bi bunu sorun kendinize.erdemirden emekli olan biraz parayı gören oluyordu saç tüccarı.hadi hadi şimdi olun bakalım

murat kırça :

eee hüseyin bey hani erdemir yönetimi ile kavga bitmişti erdemir ile barış sağlanmıştı erdemir ereğli'yi yatırıma boğacaktı,polis evinde yemek yemeler,yok ereğlide kavga dönemi bitti demeler.siyaset belediyen gariban taşeronları atmaya benzemez.

yavuz arslan :

Bu kadar açık konuştuğu için tebrik etmek lazım sayın Pandırı. Tar yönetimi bu kadar açık konuşsa idi son tayfa hiç batmazdı. Bunu da böyle bilin. Ereğli Tüccarının kaderi Oğuz Özgenin pası Fatih Tarın Vuruşuyla pisi pisine yenen gol olarak kayıtlara geçmiştir. Sayın Pandır da Maç bitti siz hala hakeme itiraz ediyorsunuz diyor. Napsın adam. Biz böyleyiz diyor. bizden başka kimse ekmek yiyemez oyak grubunda taşeronda biz oluruz tüccar da. yani siz kim oluyorsunuz diyor. Mesele tüccarlık değil sen hala anlamadın mı diyor. Gezi kafalımısın da anlamıyorsun diyor. Daha ne desinler bize. temel bir halt işlemiş çıkarmışlar idam sehpasına sormuşlar son sözün nedir; Demiş ki Ha bu bana ders olsun....

CELEBİ :

ERDEMİR VEYA OYAK OLARAK BİZ BAŞARTIK MI DİYORSUN EREĞLİ SAÇ TÜÇÇARINI HAL ETTİK KULLANDIK KULLANDIK ATTIK MI DİYORSUN YÖN KURULU BAŞKANI VE GENEL MÜDÜR AÇIKÇASI BU DEMEK

mustafa ilker :

gerçekten şaşkınlık içindeyim , koskoca bir gurubun ceosu konuştuğu usluba bakın , ve uslubu kenara bırak , adama gülerler, tüccara ihtiyaç kalmadı nedemek ? .. tüccara ihtiyaç kalmadı ise, borusana , yücel boruya, bamesaya, ve aklıma ismi gelmeyen onlarca ist.bursa firmasına neden binlerce ton malzeme çıkıyor ? türkçe konuş pandır .türkçe ... daha net konuş doğru konuş, biz sözüm ona ayak takımıyla uğraşmak istemiyoruz de mertçe , tüccar birlik olur , çift muhataplı mektup kabul etmeyiz dersiniz, tso birlik olur ereğliye kayıtlı tüccarı toplayıp sipariş vereceğiz toplu fiyat pazarlığı yapalım der. biz yokuz dersiniz.. o söylediğin 7-8 kişide zaten erdemire kaptırmış kolunu enaz 5 tanesi sipariş veremediği an batacak.. kafakol yapmışsınız mecbur çalışıyorlar sizinle... bu adamın hiç bir suçu yok, tso başkanı geçen gün söyledi açık ve net.. burası özelleşirken sahipsizdi ereğli, sokakta yürümeyle özelleştirme protestosu yapılmaz... özelleşirken şartlar konulacaktı. belediye.sivil toplum ögtleri, vekil , tso .. bunların hiçbiri o basirete sahip değildi , aslında posbıyık gider ayak bu adamlarla anlaşmanın yöntemini gösterdi , içerideki bacalar ve binalar hala ruhsatsız... akpli başkanın ve vekilin anlamış olması dileğiyle.. iyi uykular ereğli ...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.