TUHAF AFİŞ

Tarih: 2010-09-07 00:00:00

Alaplı'da ilan tahtalarına asılan “EVET” yazılı afişte yer alan Adnan Menderes’in idam görüntüleri büyük tepki topluyor.   AKP Alaplı İlçe teşkilatı tarafından ilan tahtalarına astırıldığı öne sürülen “EVET” yazılı afişler "pes bu kadar da olmaz!" ded

Alaplı'da ilan tahtalarına asılan “EVET” yazılı afişte yer alan Adnan Menderes’in idam görüntüleri büyük tepki topluyor.

 

AKP Alaplı İlçe teşkilatı tarafından ilan tahtalarına astırıldığı öne sürülen “EVET” yazılı afişler "pes bu kadar da olmaz!" dedirtiyor.  Taşbaşı mevki yeni köprü girişinde bulunan ilan tahtalarında asılı olan, ve 27 Mayıs 1960 öncesinde  Başbakanlık yapan ve 27 Mayıs darbesi sonrasında yargılanarak idam cezasına çarptırılıp  Yassıada'da asılarak idam edilen  Adnan Menderes'in idam görüntülerinin yer aldığı EVET yazılı afiş, vatandaşların büyük tepkisini topluyor.

Bir çok vatandaş, afişe tepki gösterirken “Devlet büyüğümüzün idam görüntülerini böyle afişlerde göstermek zor derece ayıptır.Burada çocuklarımız geçiyor” sözleriyle tepki gösterdiler.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Akın AKMAN :

Evet çıkması halinde hiçbir darbeciyi yargılayamayacaklar. Çünkü mevcut hükümetin adalet bakanının da dediği gibi, "Olay zaman aşımına uğramıştır." Şimdi ben haklı olarak sorguluyorum: 1- 12 Eylül Darbesinin ardında hangi güç vardı? 2- Madem 12 Eylül darbecilerinden hesap soracaktınız, hiç değilse sadece bununla ilgili bir kanun düzenleyerek yıllar önce yapsydınız. Neden yapmadınız? 3- Demokrat olduğunu iddia edenler neden insanların -aylarca veya yıllarca- mahkum edilmeden tutuklu kalmalarına göz yummaktalar? 4- Geçmiş hükümetleri eleştiriyorlar bugünküler. Kendileri ne yaptılar da eleştiriyorlar geçmiş icraatları. Son iki hükümet kamu mallarını satmaktan başka ne yaptı veya başkalarının üzerinde olan mallara el koyup satarak hazineye kaynak yaptılar. Üretime dayalı hangi yatırımı yaptılar, hiç düşündünüz mü? 5- Gün gelir derler ki bize; -"Eeee.. hazıra da dağ dayanmaz evladım!" Demezler mi?

kaan aydın :

Bu afiş hala darbelerin kaynağının nerden geldiğini anlamayan Kot kafalılar için bence güzel olmuş..Okuyun anlayın ve öyle oy verin..

AHMET KÖSE :

Öncelikle yorum yapan arkadaşlar,fikriniz lehe veya aleyhe olabilir,evet de diyebilirsiniz,hayır da diyebilirsiniz ama birinin dediğini aşağılayamazsınız,hele hele İSMİNİZİ GİZLEYEREK hakarette varan imalarda bulunamazsınız.Bu insanlığa sığmaz.Bu alçaklıktır,bakın orda Yılmaz Efe ismini yazmış altına da hayır vereceğini söyleyerek,yorumunu yazmış. Salın Önder editörleri,bu hususda lütfen sizlerden de hassasiyet bekliyorum. Şimdi,öncelikli olarak afişi astıranın AK Parti ilçe teşkilatı olup,olmadığını bilmiyorsunuz,Afişte AK Parti logosu ve yazısı yok.Ak Parti bu şeçim döneminde her yere afiş astı,ismini ve logosunu gizleyerek afiş asmasına gerek yok.EVET oyu vereceklerin hepsi de AK Partili değil.Bu nedenle herşeyde AK Parti düşmanlığı yapmayalım. Afişte anlatılmak istenen Darbe dönemlerinde bu ülkenin başbakanını bile asacak kadar gözü dönen darbecilerin varlığıdır.Evet çıkarsa darbe yapmaya kalkan askerlerin artık sivil mahkemede yargılanmasının önünde hiç bir engel kalmayacaktır.

nurettin UÇAR. :

öncelikle tüm islam aleminin mübarek ramazan bayramını kutluyorum.şimdi burada bu afiş üzerinden yorum yapan arkadaşlar,islamiyetle,dinle ilgili ne kadar bilgiye sahip?din üzerinden konuşuyorsunuz,ya ne demek her evet menderesin ruhu için bir dua olsun.böyle saçmalık olurmu.hem bakalım aydın menderesin bu afişten haberi varmı.anayasa değişikliğini geçmişteki 12 eylüle lanse etmeye ne gerek var lüzum görüldüğü üzre yasa değiştiriliyor.biz halk olarak oyuncak olduk zaten madem bu işi mecliste cözemiyorlar istifa etsinler.lutfen islam-i bilginiz yoksa yorum yapmayın günaha girersiniz,inkarcı olursunuz.cuma camiye gitmezsin,pazar kiliseye gitmezsin..eee sen hangi dine mensupsun?

ONUNCU KÖY :

ADNAN MENDERESİN DİKTA REJİMİ Nİ DE BİRİLERİ ANLATSIN ARTIK. AYIPTIR ADAMI NERDEYSE PEYGAMBER YAPACAKSINIZ.DENİZ BAYKALIN VİDEOSUNU DŞİLE DOLAYANLAR .......... YAZSALAR YA.DEMOKRAT PARTİ DÖNEMİNDE VALİLERİN KAYMAKAMLARIN DEMOKRAT PARTİ İL İLÇE BAŞKANI OLDUĞUNU DA YAZSALAR YA... HALKIMIZ CUMHURİYET TARİHİNİ İYİ BİLMEDİĞİ SÜRECE BUNLAR MENDERİ DE BİZE PEYGAMBER DİYE YUTTURURLAR..ALLAH BUNLARI BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN. TOPRAK AĞASI BİRİ..OLMUŞ KÖYLÜ DOSTU..PEYGAMBER NERDEYSE YA ALLAHAN KORKUN..NE VİCDANSIZ ADAMLARSINIZ...

avanak avni :

Faşist cunta nın başı Netekim Paşa yı Cumhurbaşkanlığı makamında çay içenler,zamanında bu paşayı evinde ağırlayanlar,özel danışmanlık yapanlar,ülkücü-devrimci vatan evlatlarını ipte sallANDırırken sırtını sıvazlayanlar,12 Eylül Faşist düzenden beslenerek bu gün iktidar koltuğuna oturanlar darbelere karşı ha?İnsan biraz utanır sıkılır.İkiyüzlülüğün böylesine pes doğrusu

akp.li hüseyin :

bir akp.li olarak utanç duydum.oyum evetti ama şimdi kararım değişti oyumu hayır kullanıp bida akp adını ağzıma almayacam

hasan :

haberi okuyup yorum yapanlar bilmezler mi menderesi asanların darbeciler olduğunu işte bu anayasa değişikliği böyle haksız cinayetleri engelleyecek, Apo gibi katilleri beslemeyecektir.Ak parti den korkanlar 8 yıldan beri ülkede ne değişti, zorla baş örttürüldü,camiye gitmeye mi zorlANDınız.. Esas dini istismar eden Chp dir.Biz unutmadık seçim öncesi çarşaf açılımı yapıp seçimden sonra çarşafları yakanları,tepeleyenleri. Hep takmışsınız yargı ele geçiriliyor... çok eskiden beri irtica geliyor diye diye ülkeyi kaoslara sokanların sadece söylemleri değişti bunu anlıyoruz. Birbirine adeta pas atan birbirini seçen yargı yerine, cumhurbaşkanımız+TBMM+yargıtay+danıştay+ülkedeki 13000 hakim savcının üye seçmesi daha demokratik değil mi? ama sizler zaten demokrasinin gelmesini istemiyorsunuz ki? Kemal efendi de çıkıp recep türküsünü söylesin recep yedi recep yuttu, sanki recepten öncekiler hamuduyla götürmediler mi? Ülke her sene krizlere girmiyor muydu? şimdi istikrar... Açın gözünüzü...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.