"TÜKETİCİ ALDATILIYOR"

Tarih: 2009-09-04 00:00:00

Alaplı Tüketici Koruma Derneği Başkanı Halit Tekin, ilçenin Pazaryerinin üstünün kapalı olmasına karşına esnafların tezgâhlarına şemsiye açtıklarını,  sebze ve meyvenin daha canlı renkte olması için tüketiciyi aldatıcı yanıltıcı amaçla yapılan bu işlemin

Alaplı Tüketici Koruma Derneği Başkanı Halit Tekin, ilçenin Pazaryerinin üstünün kapalı olmasına karşına esnafların tezgâhlarına şemsiye açtıklarını,  sebze ve meyvenin daha canlı renkte olması için tüketiciyi aldatıcı yanıltıcı amaçla yapılan bu işlemin iptal edilmesi için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.
Tekin, ilçenin Kapalı Pazaryerinde incelemelerde bulundu. Pazaryerinin üstünün kapalı olmasına karşın esnafın tezgâhlarına şemsiye açtıklarını belirten Tekin, esnafın yaptığı bu uygulama ile sebze ve meyvenin daha canlı renkte olması için tüketiciyi aldatılmaya çalışıldığını bu konuda gerekli tedbirlerin alınması noktasında Belediye Başkanlığına dilekçe verdiklerini kaydetti.
Pazaryerindeki esnafın ve vatandaşların bilinçlendirilmesi için broşür ve el ilanı dağıtıklarını belirten Tekin, esnaf ve vatandaşın sorunlarını dinlediklerini ve esnaf ile tüketici arasındaki sorunların her iki tarafında uyuştuğu ortak akıl ve kurallar çerçevesinde anlatılarak ikna ve bilgilendirme eğitimi yoluna gidildiğini söyledi.
Pazaryerinde hem esnafın hem de tüketicinin yararına yapılan bu denetime; Belediyenin de bizzat destek vererek katkıda bulunduğunu bunun da vatandaşlar tarafından olumlu karşılandığını belirten Tekin, "Hizmetin kalitesinin artması için de esnafın bilgilendirilmesine önem vermekteyiz. Derneğimiz her türlü hizmetin satın alındığı yerde, alış verişin tam ortasındadır" dedi.
Tekin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
"Tüketici bilincinin tam anlamıyla oluşmadığı yerde, alışverişin sağlıklı olmasının mümkün olmadığını, verilen hizmetin kalitesinin yetersiz olduğunu vurguladı. Bilinçli tüketici, sağlıklı ekonominin olmazsa olmalarından biridir. Unutulmamalıdır ki; Bilinçli tüketim, sağlıklı ekonomi ve güçlü ülke demektir. Dernek olarak ta biz tüketim toplumunun tam oluşması için tüketicilerin bilgilendirilmesine önem vermekteyiz.
Pazaryerinin kapalı Pazar olmasına rağmen içerde satış yapan esnafların tezgâhlarına şemsiye açtıkları görüldü. Genellikle sebze ve meyvenin daha canlı renkte olması için tüketiciyi aldatıcı yanıltıcı amaçla yapılan bu işlemin iptal edilmesi için Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimeoğlu'na gerekli tedbirin alınması için dilekçe verdik. Ayrıca Pazaryerinde yapılan incelemelerde görülen aksaklıklar ve çözüm önerileri konulu rapor hazırladık, bu raporu da Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Çimenoğlu'na sunduk."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.