TÜKETİCİNİN 'KAYIP-KAÇAK' ZAFERİ!..

Tarih: 2012-06-29 00:00:00

EnerjiSa'nın, bir tüketicinin başvurusu üzerine Zonguldak Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'nin elektrik faturalarındaki kayıp kaçak bedellerinin geri ödenmesi yönünde aldığı karara itirazını, Zonguldak 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi, Tüketici Mahkemesi sıfat

EnerjiSa'nın, bir tüketicinin başvurusu üzerine Zonguldak Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'nin elektrik faturalarındaki kayıp kaçak bedellerinin geri ödenmesi yönünde aldığı karara itirazını, Zonguldak 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi, Tüketici Mahkemesi sıfatıyla reddetti. Karar, tüketiciler arasında sevinçle karşılandı.

Zonguldak'ta bir tüketici, elektrik faturalarındaki kayıp kaçak bedelleri hakkında Zonguldak Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne başvurmuş ve kayıp kaçak bedellerinin geri ödenmesi konusunda karar çıkmıştı. Bu karar üzerine EnerjiSa, Zonguldak 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne kararın iptali için dava açmıştı. Dün sonuçlanan davada, Zonguldak 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi, Tüketici Mahkemesi sıfatıyla 2011/361 sayılı dosyayı karara bağladı ve EnerjiSa'nın davasını reddetti. Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, mahkemenin kararını değerlendirdi. Başkan Topaloğlu, Bilindiği gibi uzun zamandan beri tüketicilerden haksız yere talep edilen kayıp kaçak bedelleri hakkında mücadele devam ediyordu. Bir tüketicimizin lehine, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti karar vermişti. Buna karşı EnerjiSa, bu karara itiraz etmişti. Zonguldak 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi, 'Tüketici Mahkemesi' sıfatıyla 2011/361 sayılı dosyayı karara bağlamış ve EnerjiSa'nın davasını reddetmiştir. Bir başka ifadeyle, mahkeme tüketici lehine sonuçlanmıştır. Tüm tüketicilerimiz, önce EnerjiSa'ya başvurarak cevap alsınlar, daha sonra hakem heyetlerine başvursunlar. Tüketici Hakları Derneği olarak katkısı olan, mücadele eden herkese teşekkür ederiz dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ali Suat Eser :

O parayı ödemek zoruma gidiyordu. Parasıyla elektrik kullanan vatANDaşları keriz yerine koyuyorlar gibi geliyordu. TEŞEKKÜRLER, Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu'na ve Tüketici Mahkemesi sıfatıyla karar veren Zonguldak 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.