TURİZMİN 34. YILI KUTLandI

Tarih: 2010-04-17 00:00:00

Turizm Haftasının 34. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Zonguldak Valiliği önünde tören düzenlendi. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı'na İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekai Kasap tarafından çelenk konuldu. Törene, Zonguldak Vali Yardımcı

Turizm Haftasının 34. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Zonguldak Valiliği önünde tören düzenlendi. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı'na İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekai Kasap tarafından çelenk konuldu. Törene, Zonguldak Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Zonguldak İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekai Kasap, Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Cangöz, Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin, Amelebirliği Başkanı Muzaffer Kalaycıoğlu, daire müdürleri, öğrenciler ve HASAD halk oyunları ekibi katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekai Kasap, "İnsanların sürekli yaşadıkları yer dışında yaptıkları seyahatler ve gittikleri yerlerde geçici konaklamalarından doğan ihtiyaçlarının karşılanması ile ilgili faaliyetler turizm olarak tanımlanmaktadır. Ulusal ve uluslar arası düzeyde kazandığı dev boyutlarla turizmin, yatırımları ve iş hacmini geliştiren, gelir yapan, döviz sağlayan, yeni istihdam alanları açan, sosyal ve kültürel hayatı etkileyen, siyasal bakımdan da önemli toplumsal ve insancıl fonksiyonların gerçekleştirilmesini kolaylaştıran bir nitelik kazanması, ülkelerin dikkatinin bu ekonomik olay üzerinde yoğunlaşmasına neden olmuştur. Turizme konu olabilecek potansiyellerin tespiti ve değerlendirilmesi konusunda atılan adımlar, doğal kaynakların ve kültürel zenginliklerin sektörel olarak işlenmesi ve tanıtılması çabaları artık göz ardı edilmeyecek noktalara ulaşmıştır. Çağımızın en evrensel ilgi alanlarından biri olan turizm, her yıl on milyonlarca insanın katılımıyla yaptığı on milyarlarca liralık döviz girdisiyle ülkelerin ekonomik göstergeleri üzerinde pozitif bir katkı yaparken, 'tanışıklık, barışıklık getirir' düsturunun yaşama geçirilmesi konusunda sağladığı sosyal, kültürel nitelikleriyle de insanlar ve ülkeler arası dostluk, sevgi ve kardeşlik bağının pekişmesine neden olmaktadır. 34. sünü gerçekleştirdiğimiz turizm haftamızın herkese hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Konuşmanın ardından Zonguldak HASAD Halk Oyunları Derneği tarafından Artvin yöresi gösterisi yapıldı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.