TÜRK EĞİTİM SEN'DEN SEMPOZYUM

Tarih: 2010-03-03 00:00:00

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Salih Alemdar, Genel Merkezleri tarafından 16-18 Nisan 2010 tarihinde Ankara'da sempozyum düzenleneceğini söyledi.Alemdar, "Cumhuriyetin 100'üncü Yılına Doğru Üniversite Vizyonumuz" konu semp

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Salih Alemdar, Genel Merkezleri tarafından 16-18 Nisan 2010 tarihinde Ankara'da sempozyum düzenleneceğini söyledi.
Alemdar, "Cumhuriyetin 100'üncü Yılına Doğru Üniversite Vizyonumuz" konu sempozyum hakkında şu bilgileri verdi;
"UNESCO, geleceğin üniversitesini şu şekilde tanımlıyor; 'Geleceğin ideal üniversitesi, yüksek kaliteli eğitimiyle, akademik liyâkate dayalı giriş imtihanıyla, bilgi üretme, araştırma ve bilgiyi toplumun kullanabileceği biçimlere dönüştürme faaliyetleriyle belirginleşen bir topluluktur. Kalite ve bilgiye dayalı bir öğrenme ortamı sunan, mezuniyet sonrası mesleki bilgi ve becerileri güncelleştirme eğitimi veren, bölgenin ve milletin ekonomik kalkınması için gerekli hizmeti sunan ve sanayi sektörüyle işbirliğini gerçekleştirmiş seçkin bir kurumdur. Geleceğin üniversitesi, önemli mahalli, milli ve milletlerarası meselelerin ve çözümlerin tanımlandığı, tartışıldığı ve eleştirel bir yaklaşımla adreslendiği bir mekândır.' Sempozyumun amacı; toplumsal kalkınmanın taşıyıcı unsuru olan üniversitelerimizin sorunlarını ve üniversite çalışanlarının içerisinde bulunduğu mevcut durumu doğru analiz ederek; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 100'uncu yıl vizyonu doğrultusunda üniversitelerimizin işlevine katkıda bulunmak. Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi'nin 16-18 2010 Nisan'daki düzenleyeceği sempozyumun bütün çalışma, afişleri ilimizdeki Zonguldak Üniversitesi Rektörlüğü'ne resmi yazı ile verildi. Sempozyumun konuları doğrultusunda ZKÜ'den gidecek bildiri yüksek oranda olursa il olarak çok mutlu oluruz. Yine UNESCO'nun geleceğin üniversitesi tanımından bir paragraf vererek çağrımızı yineliyoruz: Ayrıca hükümetlerin ve sivil toplum kuruluşlarının bilimsel ve güvenilir bilgi için müracaat ettikleri danışma merkezidir. Mensuplarının doğruyu aramak için kilitlendiği ve insan haklarını, demokrasiyi, sosyal adaleti, hoşgörüyü ve diyalogu müdafaa ettikleri ve geliştirdikleri bir müessesedir. Üniversite çağdaş hayatın ritmine adapte olmuş ve dünya meselelerine karşı hassas olmakla beraber her ülkenin ve bölgenin farklılaşan özelliklerini de dikkate alarak kendini dünyaya entegre etmiş bir enstitüdür."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.