TÜRK SAĞLIK-SEN DAVA AÇTI!..

Tarih: 2011-08-25 00:00:00

Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Ali Rıza Kılıç, Türk Sağlık-Sen'in vekil ebe hemşirelere ve 4/C'lilere kadro verilmesi için dava açtıklarını söyledi. Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Ali Rıza Kılıç yaptığı açıklamada, Personel Başkanlığı'na 4
Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Ali Rıza Kılıç, Türk Sağlık-Sen'in vekil ebe hemşirelere ve 4/C'lilere kadro verilmesi için dava açtıklarını söyledi.
Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Ali Rıza Kılıç yaptığı açıklamada, Personel Başkanlığı'na 4/C'liler ve Vekil Ebe Hemşirelere kadro verilmesi için yapılan başvuruların reddedilmesi üzerine sendika tarafından dava açıldığını belirtti.  Kılıç, Türk Sağlık-Sen olarak kamuda istihdam modeli olarak sadece kadrolu çalıştırılmanın olması gerektiğini sürekli olarak ifade ettik ve bunun gerçekleşmesi için yoğun bir mücadele içinde olduk. Sözleşmeli çalışanlar için kazandığımız davalar, gerçekleştirdiğimiz mitingler, yaptığımız girişimler sonucunda adım adım kadroya ilerledik. Bu yoğun mücadelenin sonucunda nihayet geçtiğimiz haziran ayında sözleşmeli çalışanlar yıllardır bekledikleri kadrolarına kavuşmuş oldular. 4 Haziranda yayınlanan Kanun hükmünde Kararname sözleşmelilerin kadroya alınması çok önemli bir gelişme oldu. Fakat kararnamede vekil ebe hemşireler ile 4/C'lilerin kadroya geçirilme konusunda kapsam dışı bırakılması bir eksiklikti. Türk Sağlık-Sen olarak vekil ebe hemşireler ile 4/C'lilerin kadroya alınmaları için yeni bir mücadele dönemini de 4 Haziran'dan itibaren başlatmış olduk. İlk girişim olarakta Maliye Bakanlığı'na ve Devlet Personel Başkanlığı'na vekil ebe hemşireler ile 4/C'lilere kadro verilmesi için başvuru yaptık. Vekil ebe hemşireler ile 4/C'lilere kadro için ilk eylemi de Maliye Bakanlığı önünde gerçekleştirerek alanlarda da kadroya alınmaları gerektiğini savunduk. Bu mücadelemizi artık hukuki zemine de taşıdık. Sendikamız Türk Sağlık-Sen tarafından Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı'na 4/C'liler ve Vekil Ebe Hemşirelere kadro verilmesi için yapılan başvuruların reddedilmesi üzerine sendikamız tarafından dava açıldı. Açtığımız davada 4/C'lilerin ve vekil ebe hemşirelerin kadroya geçme hakkından mahrum bırakılmasının Anayasanın kanun önünde eşitlik ilkesine aykırı olduğuna dikkat çektik. 4/C'lilerin ve vekil ebe hemşirelerin memur kadrosuna geçme hakkından faydalandırılmamasının her türlü hukuki-vicdani ve mantıki temelden uzak bir uygulama olduğu belirtilerek Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının sendikamızın yaptığı kadro başvurusunu red etme işlemlerinin iptali istedik. Umarız hukuki süreç çalışanların lehine gelişir ve vekil ebe-hemşireler ile 4/C'liler kadroya kavuşurlar. Türk Sağlık-Sen olarak biz bu konuda da sonuç alana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Hedefimiz ve isteğimiz tüm kamu çalışanlarının kadrolu olmasıdır. Bunun içinde her zeminde yoğun bir gayret sarf edeceğiz. Vekil ebe-hemşireler ile 4/C'lilerin de bu yoğun mücadele döneminde bize destek vermelerini istiyoruz dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.