TÜRK METAL AİLELERİ BULUŞTURUYOR

Tarih: 2012-03-06 00:00:00

Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şubesi'nin, gelenekselleştirdiği çalışanların eşleriyle birlikte kaynaşma gecelerinden biri daha yapıldı. Büyük Anadolu Ereğli Otel Salonu'nda, gerçekleştirilen yemekli geceye Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) Çe

Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şubesi'nin, gelenekselleştirdiği çalışanların eşleriyle birlikte kaynaşma gecelerinden biri daha yapıldı.

Büyük Anadolu Ereğli Otel Salonu'nda, gerçekleştirilen yemekli geceye Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) Çevre Yönetme ve Enerji Dağıtım Başmüdürlüğü, Demir Üretim Başmüdürlüğü ile Liman ve Nakliyat Başmüdürlüğü'nde çalışan yaklaşık 250 işçi eşleri ile birlikte katıldı. Gecede konuşan Türk Metal Sendikası Teşkilatlandırma Sekreteri İsmail Dursun, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak'ın selam ve sevgilerini getirdiğini söyledi. Dursun, her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır sözüne katılmadığını belirterek şöyle konuştu: Bizce, her başarılı erkeğin hemen yanında bir bayan vardır. Buradan da bütün bayanları alkışlıyorum. ERDEMİR çalışanları, fabrikada üretimi artırabilmek adına gerek normal mesai gerekse fazla mesai yaparak hem fabrikanın hem de devletin biraz daha ileriye gidebilmesi için ekonominin daha iyi olabilmesi ihracatta rekorlar kırabilmek adına eş ve çocuklarından zaman çalıyorlar. Çalışanlarımızın eşleri olarak, bugünkü paylaşımları en çok hak edenlersiniz. Çünkü bizim kahrımızı, sendikanın kahrını, işletmelerin kahrını çekiyorsunuz. Biz iş yerimizde çalışırken siz eşler ise çocuklarımızı eğitmekle meşgul oluyorsunuz. Yani çocuklarımızı eğitirken aslında bu ülkenin geleceğini şekillendiriyorsunuz.

DAHA İYİ YERLERDE GÖRMEK İSTİYORUZ
Dursun, Türk Metal Sendikası'nın ülkenin çeşitli yerlerinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki sosyal ve eğitim amaçlı oluşturulan tesislerin, çalışanlardan sağlanan katkılarla hayata geçirildiğini anlatarak şunları kaydetti: Bugün, aralarında Ereğli'nin de bulunduğu ülkenin çeşitli yerlerinde kurulan sosyal ve eğitim tesislerimiz, çalışanlarımızın katkılarıyla onlardan alınan aidatlarla gerçekleştirilmiştir.  Buralar Türk Metal Sendikası'nın malı değil, asıl sahibi sizlersiniz. Bizden önce görev alanlar yok zamanlarda sendikamızı buralara kadar getirdi. Biz de daha iyi yerlere götürmek istiyoruz çünkü siz en iyisine layıksınız. Bizden sonra sizlerin aranızdan göreve gelecek arkadaşlarımız tesisleşmeyi çok daha ileri götüreceğine inanıyorum. Bu tür paylaşım gecelerini de çok daha farklı ortamlarda gerçekleştirerek sizin daha çok bir arada olmanızı sağlamak istiyoruz.

HIZLA BÜYÜYEN SENDİKAYIZ
Bugün Türk Metal Sendikası olarak Türkiye'nin en büyük sendikasıyız. Hızla da büyümesini sürdüren sendikayız. 2009-2011 dönemi örgütlenmeye hız vermeyi planladığımız dönemdi. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bundan sonraki hedefimiz de örgütlenme çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdürmektir. 2012 yılı aynı zamanda toplu sözleşme yılımız. Bu nedenle toplu sözleşmeye daha fazla ağırlık vereceğiz. Yapacağımız sözleşmelerle inşallah ekmeğinize bir dilim daha fazla katacağız. Bu konuda kuşkumuz yok. Siz üyelerimizin desteği sürdüğü müddetçe en iyi sözleşmeleri yapan ve büyümesini sürdüren güçlü sendika olmaya devam edeceğiz. Allah zeval vermezse inanıyorum ki yakın gelecekte, önümüzdeki 5 yıl içinde Türk Metal Sendikası işkolunda tek sendika olacaktır. Biz, çalışanlarımızı o, bu sendikanın üyesi olarak değil, çalışan olarak görüyoruz. Hiçbir sendikayı da hakir görmüyoruz ama büyüdükçe gücümüzün artacağını ve çalışanlarımıza daha büyük hizmetler sunacağımızın da bilincindeyiz. İnşallah gelecek günler bunu bize yaşatır. Ülke genelindeki metal işçilerini çatımız altında toplar gerçek anlamda güç oluruz. Bu gücü de çalışanların eşleri ve çocuklarının huzuru, mutluluğu ve refahı için kullanırız. Bu düşüncelerle hepinize afiyet olsun diyorum, iyi eğlenceler diliyorum.

İŞ STRESİNDEN UZAKLAŞTIRMAK HEDEFİ
Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş da, ERDEMİR çalışanlarının iş yerinde ve zaman zaman da Ankara'da yapılan eğitimlerde bir araya gelebildiğini hatırlatarak, Bazen de okulların tatil olduğu yaz dönemlerde bir çok arkadaşımızı eşleriyle birlikte ailecek davet ederek etkinliklerde kaynaşmalarını sağlıyoruz. Ancak kısıtlı zaman dilimi nedeniyle ailelerin tamamını Ankara'ya getirmemiz mümkün olmuyordu. Bu amaçla hem sizleri bir arada görmek, dostlukları pekiştirmek hem de iş stresinden biraz olsun uzaklaştırmak amacıyla bu tür yemekleri düzenliyoruz dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.