TÜRK METAL ÜYELERİ DİDİM'DE

Tarih: 2012-09-24 00:00:00

Kdz. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (Erdemir) çalışan Türk Metal Sendikası üyesi 160 işçinin, sendika genel merkezince gerçekleştirilen, Türk Metal Aile Kurultayına katılmak üzere Aydın'ın Didim İlçesi'ne gittikleri belirtildi. Türk Metal Sendikas

Kdz. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (Erdemir) çalışan Türk Metal Sendikası üyesi 160 işçinin, sendika genel merkezince gerçekleştirilen, Türk Metal Aile Kurultayına katılmak üzere Aydın'ın Didim İlçesi'ne gittikleri belirtildi.

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, Sendika Genel Yönetiminin sosyal sendikacılık anlayışı kapsamında da faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.

Geçen yıl birincisi düzenlenen kurultayın bu yıl daha geniş kapsamlı gerçekleştirildiğini belirten Odabaş,Erdemir'deki çeşitli ünitelerde çalışan 160 üyemiz eşleriyle birlikte(320 kişi), Aydın'ın Didim Tatil beldesinde bulunan Büyük Anadolu Otel'de gerçekleştirilecek kurultaya katılmak üzere sendikamızca temin edilen otobüslerle ilçeden ayrıldılar. Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız  Pevrul Kavlak ve genel yönetim kurulumuzun son derece önemsediği kurultaydaki amacımız üyelerimizin eşleriyle mutlu bir aile yaşamına sahip olmasıdır. Bu gibi etkinlikler aynı zamanda, Türk Metal ailesinin gelecekte de ayakta durmasını sağlayacak arkadaşlarımızın sendikal kariyerleri için de bir başlangıç niteliğindedir.  Arkadaşlarımız bir hafta kalacakları kurultayda çeşitli eğitim ve aktivitelere katılmalarının ardından ilçeye döneceklerdir dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

vatANDaş89 :

sendika emekçi olmalı maksat maddi durumu iyi olan erdemirliyi gezdirmek içirmek değil emeği nasıl korumak gelecel nesillere iyi bir gelecek bırakmak. sendika eğlence için değil ekmeği emeği korumak için vardır.türk metalsendikası yavaş yavaş bu görüntüden uzakklaşmaktadır.

analist :

Türkiyede sendikaların son 10 yıldır sadece adı var görüntüleri yok malesef sendikalarımız türk metal örneğinde olduğu gibi toplumun beklentilerini karşılamaktan uzak tepkisiz mücadelesiz ve suskunlar bırakın eski yasaların iyleştirilmesini mevcut yasanın uygulamasını bile sağlama konusunda sıkıntıları var eğer bir sendikanın şube başkanı biz işverenimizle etle tırnağız deyip aramıza hiç bir şey giremez diyosa işçi onu ordan indirmeli bu anlayışı kendi içinden tasviye etmelidir.Zaten tmetalinde bu söz söylendiği ANDa gereğini yapması lazımdıki bunu yapamadı sendikal anlayış açısından sınıfta kalan sendiakalar arsına katıldı.

vatANDaş :

Şimdi beyler T.metal Kdz Ereğlide 5 yıldır sendikal özgürlüklerden dayanışmadan güvenden uzak bir süreç yaşıyor karşılıklı güvenin yok olduğu sendikal örgütlerde çözüm kan değişimidir Mustafa Başkan geçmişte bunu çok iyi uyguluyordu güvenin yok olduğu yerde yeni bir aşı yapıyor yönetim değişikliğine gidiyordu Pevlul başkan bu süreci iyi okuyamıyor bu süreci iyi okuyamamanın hukuki ve sosyal sonuçları var malesef bu gün türk metal göz göre göre bu süreci yaşıyor malesef görüyor görmek istemiyor duyuyor duymak istemiyor bu işin sonu Tmetalin bayrağını Ereğliden indirir nasılmı yaşayarak göreceksiniz buda size bir tecrübe olacak yalnız hukuki ve sosyal bir tecrübe ey Tmetalin ANKARA nın bozkırındaki yöneticileri bu şube yönetiminiz sendikanın 20 yıllık itibarını 0 a indirdi bu sürecin hukuki ve sosyal yansımaları söğüt özünede uzanır merak etmeyin keşke demeyin bugün gereğini yapın

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.