TÜRK METAL’DEN EĞİTİM ATAĞI

Tarih: 2012-05-30 00:00:00

Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda çalışan üyelerin, Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) girecek çocuklarına yönelik verdiği kursu tamamlayan 52 öğrenciye sertifikaları verildi. Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şubesi'

Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda çalışan üyelerin, Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) girecek çocuklarına yönelik verdiği kursu tamamlayan 52 öğrenciye sertifikaları verildi.

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şubesi'nin ilk kez bu yıl uygulamaya başladığı kursun geleneksel hale getirileceği belirtildi.

TED Karadeniz Ereğli Koleji Toplantı Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, şunları söyledi:

Türk Metal Sendikası'nın sosyal sendikacılık anlamında üyelerimizin ailelerine yönelik yatırım ve hizmetlerden birini daha gerçekleştirdik. Eğitime katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde öğrencilerimizin geleceğe daha iyi hazırlanmalarını istedik. İlköğretim okullarının 8. Sınıf öğrencilerini kapsayan Türkçe, Matematik ve Fen Bilgisi dersi kursları, TED öğretmenlerinden Türkçe Öğretmeni Sahir Akçakoca, Matematik Öğretmeni Şadan Durak ile Fen Bilgisi Öğretmeni Vedat Okur tarafından verildi. Çocuklarımız yaklaşık 3 aylık sürede en iyi koşullarda kurslarını tamamladı. Öğrencilerimizin aldıkları kursta elde ettikleri seviyenin yüksek olması da bizi ayrıca mutlu etti. İlk kez bu yıl uyguladığımız kursta varsa eksiklerimizin aileler tarafından sendikamıza bildirilmesini istiyoruz. Bu sayede, geleneksel hale getireceğimiz etkinliğimizi önümüzdeki yıllarda hatasız tamamlamamıza katkı sağlayacaktır.

Daha önce çalışanlarımızın eşleri ile birlikte gerçekleştirdiğimiz yemekli etkinlikler, eğitim seminerleri gibi faaliyetlerle, sendika olarak üyelerimizden gelen aidatları, yine kendilerine ve ailelerine hizmet ve yatırım olarak dönmesini sağlamış oluyoruz. Bu konuda desteğini esirgemeyen başta Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Pevrul Kavlak olmak üzere genel merkez yöneticilerimize ve bu çalışmamızda desteklerini gördüğümüz TED Karadeniz Ereğli Koleji Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ile yönetimine teşekkür ediyoruz.

 

Törende konuşan TED Vakfı 2. Başkanı Celal Bozkuş da, Türk Metal Sendikasından eğitime yönelik gelen talebi emir kabul ettiklerini ifade ederek, Geleceğimiz olan çocuklarımıza yapılan eğitim yatırımına her zaman desteğimizi sürdüreceğiz. Böyle bir etkinliği gerçekleştirdiklerinden dolayı Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş başta olmak üzere yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz dedi.

 

TED Koleji Lise Müdürü Selim Aslankaya, Müdür Yardımcısı Berkan Yusuf Durak, Türk Metal Sendikası yöneticileri, okul öğretmenleri, veliler ve öğrencilerin katıldığı törende kursu tamamlayan 52 öğrenciye sertifikaları, kurs veren öğretmenlerimize de çiçek verildi.

 

Kursa katılan öğrenciler sertifikalarını aldı.

Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş kursun geleneksel hale getirileceğini belirtti.

TED Vakfı 2. Başkanı Celal Bozkuş çocuklara yapılacak her türlü eğitime destek vereceklerinin altını çizdi. 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.