TÜRK YURDU DERGİSİ'NİN 100'ÜNCÜ YILI KUTLandI

Tarih: 2011-02-12 00:00:00

Türk Ocağı Zonguldak Şube Başkanı Erol Şeref, Türk Yurdu Dergisi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Başkan Şeref’in mesajı şöyle; “Ülkemizde bir asırlık ömre ulaşmış birkaç kuruluşumuzdan biri olan ‘Türk Yurdu Dergisi’, yayın hayatına
Türk Ocağı Zonguldak Şube Başkanı Erol Şeref, Türk Yurdu Dergisi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Şeref’in mesajı şöyle; “Ülkemizde bir asırlık ömre ulaşmış birkaç kuruluşumuzdan biri olan ‘Türk Yurdu Dergisi’, yayın hayatına başladığı 1911 yılından itibaren ilkeli ve sorumlu politikaları ile hep ön planda olmuştur. Türk Yurdu Dergisi ‘Dilde, Fikirde, İşte Birlik’ ülküsü içerisinde yüce devletimizin yüksek menfaatlerine uygun düşünce yazı ve yorumlarıyla aziz milletimizin gönlünde haklı yerini almıştır. Türkçülük düşüncesinin önde gelen isimlerinin içinde yer aldığı ‘Türk Yurdu Dergisi’, dün olduğu gibi bugünde misyonunun gereğini yerine getirerek, dilin sadeleştirilmesine, ekonomik ve moral değerlerinin yükseltilmesine, bilimsel alanda gelişmeler sağlamasına, dünya Türklerinin birbiriyle haberleşmesine, idealsizlikten doğan tembelliğin giderilmesine yönelik yazılarıyla toplumsal alanda etkili olmaktadır. Türkçülüğün kuvvetlenmesi ve yükselmesini milli kültürümüzün her alanda gelişmesini sağlamak için, 100 yıldır Türk milletine yol arkadaşı olan ‘Türk Yurdu Dergisi’ bu uzun ve çileli yolda büyük görevler yapmıştır. Bugün, ‘Ne Mutlu Türküm’ diyebilenlerin, Osmanlı’dan cumhuriyetimize miras, geçmişten geleceğe köprü, uyanık nesillerin yetişmesinde milli okul, Türklük düşüncesinin ruh dünyası olan ‘Türk Yurdu Dergisi’ne sahip çıkması bir vazife olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Yurdu Dergisi’nin 100’üncü yılını kutluyor; hizmetinde bulunanları minnet, şükran ve takdirle anıyorum. Türk Yurdu Dergimizle daha nice yıllara...”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.