ÜCRETLER %5'E İNDİ!..

Tarih: 2011-11-12 00:00:00

Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, Kara Ulaştırma Kanununa göre verilen yetki belgeleri yenileme ücretlerinin, yüzde 15'den, yüzde 5'e indirildiğini söyledi. Nakliyeci esnafın yetki belgesini aldığı kurumdan uzatma i
Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, Kara Ulaştırma Kanununa göre verilen yetki belgeleri yenileme ücretlerinin, yüzde 15'den, yüzde 5'e indirildiğini söyledi. Nakliyeci esnafın yetki belgesini aldığı kurumdan uzatma işlemlerini yaptırabileceği belirten Civelek, Bilindiği üzere K1-K2-K3 yetki belgelerini yenileme ücreti 30 Haziran 2006 tarihinden önce alanlardan bir yıllık uzatma ücreti 20 TL, 01 Temmuz 2006 tarihinden sonra alanlar için belgenin tam ücretinin yüzde 15'i alınıp beş yıl uzatılmakta idi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 1 Kasım 2011 tarih ve 28102 (Mükerrer) sayılı sayılı Resmi Gazetede kararname yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanun hükmündeki kararnamenin geçici 7.maddesi 'Bakanlıkça karayolu taşımacılık faaliyetleriyle ilgili olarak verilmiş yetki belgelerinin 31 Aralık 2013 tarihine kadar yenilemesi halinde yenileme ücretleri güncel tam ücretin yüzde 5'i olarak uygulanır' hükmünü getirmiştir.
Nakliyeci esnafımız yetki belgesini aldığı kurumdan uzatma işlemlerini yaptırabileceklerdir dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.