ÜLKEM İÇİN KAN VERİYORUM

Tarih: 2012-01-31 00:00:00

Koç Holding'in, 2010 ve 2011 uygulaması olarak hayata geçirilen 'Ülkem İçin Kan Veriyorum' kampanyasında Zonguldak ili ve ilçelerinde 2010 ve 2011 yıllarında düzenlenen toplam 36 kan bağışı kampanyasında 1165 kişi kan bağışında bulundu ve toplanan kan mik

Koç Holding'in, 2010 ve 2011 uygulaması olarak hayata geçirilen 'Ülkem İçin Kan Veriyorum' kampanyasında Zonguldak ili ve ilçelerinde 2010 ve 2011 yıllarında düzenlenen toplam 36 kan bağışı kampanyasında 1165 kişi kan bağışında bulundu ve toplanan kan miktarı ise 1049 üniteye ulaştı.

Gönüllü Elçi Ayşen Orhan:  Zonguldak'ta halkımız kampanyamıza büyük ilgi gösterdi. İki yılda toplam 36 kan bağışı kampanyasında 1165 kişide farkındalık yarattık, 1049 ünite kan bağışı toplayarak 3.147 kişinin hayatına umut olduk dedi.

 

*Kurucusu Vehbi Koç'un 'Ülkem Varsa Ben de Varım' sözünden yola çıkarak 2006 yılında 'Ülkem İçin Projesi'ni başlatan Koç Holding, 2010 ve 2011 uygulaması olarak Türk Kızılayı işbirliğinde 'Ülkem İçin Kan Veriyorum' kampanyasını hayata geçirmişti. 'Ülkem İçin Kan Veriyorum Kampanyası' tüm hızıyla devam ederken kampanyaya dair sonuçlar illerden gelmeye başladı. Kampanya süresince toplam 36 kan bağışı kampanyası düzenleyerek büyük bir başarıya imza atan Zonguldak ili ve ilçelerinde iki yılda toplam 1049 ünite kan bağışında bulunuldu ve 3.147 kişinin hayatına dokunulmuş oldu.

Düzenli kan bağışçısı olma alışkanlığını yaymak amacıyla Türkiye'de 81 ilde Ülkem İçin elçilerinin, Koç Topluluğu çalışanları ve bayilerinin de desteğiyle yürütülen kampanyada bugüne kadar 72 bin ünite kan bağışında bulundu, kampanya 215 bin kişiye umut oldu.  

215 bin kişinin hayatına dokunduk

Koç Holding Kurumsal İletişim Müdürü Şeniz Akan Zonguldak'ta yürütülen kampanya çerçevesindeki değerlendirmesinde, Koç Holding olarak kampanyayı hayata geçirirken düzenli, gönüllü ve sürekli kan bağışçısı olma bilincini yerleştirme amacıyla yola çıktıklarını, tüm Türkiye'de gönüllü elçilerin olağanüstü çabalarıyla çok büyük bir başarıya imza atıldığının altını çizdi. Şeniz Akan: Türk Kızılayı işbirliğiyle yürüttüğümüz kampanyamız bugün ne mutluyuz ki Türkiye'nin en geniş çaplı ve en büyük kan bağışı kampanyası oldu dedi. Kampanya çerçevesinde 2012 Ocak ayı itibariyle ellerine ulaşan verileri aktaran Şeniz Akan iki yılda tüm Türkiye'de toplam 72 bin ünite kan bağışı toplayarak 215 bin kişinin hayatına dokunduklarını söyledi. Akan, bu başarılı sonuçta topluluk çalışanları ile birlikte bayilerinin çok önemli rol oynadığını sözlerine ekledi.

Zonguldaklılar'a teşekkürler

Gönüllü elçilerin yanı sıra kampanyaya en büyük desteğin halktan geldiğine dikkat çeken Şeniz Akan, her şeyden önce kampanyaya kan bağışında bulunarak destek veren tüm Türkiye'ye canı gönülden teşekkür etti. Kan bağışının önemine dikkat çeken ve ülkemizde kan bağışı oranının Avrupa ortalamasının çok altında olduğuna değinen Şeniz Akan, Umuyoruz ki Koç Holding olarak bizim attığımız bu adım ve iki yıldır süren çalışmalarımız Türkiye'de diğer tüm işletmelerin de katkılarıyla dalga dalga yayılarak, düzenli ve sürekli hale gelir dedi. Zonguldak ili ve ilçelerinde kampanya dahilinde 2010 ve 2011 yıllarında 36 kan bağışı kampanyası düzenlendiğine dikkat çeken Şeniz Akan, kampanyanın her etabına ayrı ayrı ilgi gösteren Zonguldaklılar'a ve projeyi büyük bir özveriyle gerçekleştiren Zonguldak Ülkem İçin Gönüllü Elçisi Ayşen Orhan'a en içten teşekkürlerini iletti.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.