ÜNAL'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Tarih: 2010-07-20 00:00:00

Filyos belde Belediye Başkanı Ömer Ünal, sahil projesi ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Filyos Beldesinde Belde Belediye Başkanı Ömer Ünal, çarpıcı açıklamarda bulundu. Ünal, Filyos’ta bir bardak suda fırtına koparanlaranların yapılan hizmetleri eng

Filyos belde Belediye Başkanı Ömer Ünal, sahil projesi ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Filyos Beldesinde Belde Belediye Başkanı Ömer Ünal, çarpıcı açıklamarda bulundu. Ünal, Filyos’ta bir bardak suda fırtına koparanlaranların yapılan hizmetleri engellemek isteyenler olduğunu vurguladı. Başkan Ünal, “Filyos’ta bir bardak suda fırtına koparanlar var. Bizim yaptığımız hizmetleri engellemek isteyenler var. Şu gördüğünüz Filyos’un kanalizasyon akıntısı yaz itibarıyla görüntüsü budur. Burada deniz az bir dalga yaptığı zaman bu suyun önü kapanıyor. Bunu engellememiz mümkün değildir. Orada 1 veya 2 metre yükseklik oluştuğu zaman burada su yükseliyor. Şu anda benim olduğum seviyelere kadar bu su çıkıyor. Boşluk kısıma da pis kanalizasyon suyu doluyor. Burası olmuş sivrisinek yuvası, biz bunu düzenlemek istiyoruz” dedi.
Başkan Ünal, “Bizim bir Filyos Sahil projemizde var. Kıyı dolgusu imar planı hazırlanıyor. İzin alıp devam edeceğiz. Biz buradaki pisliği gidermek için dolgu yapmak istedik. Dolguyu yaparken sahil projemizin bir parçası olan 100-150 metre civarında bir duvar yaptık. Ama insanlarımız bu duvar için, nedense Kardemir Limanına karşı çıkanlar, bu duvara da karşı çıkmaya başladılar. Kardemir Limanına karşı çıkmasının sebepleri turizm, burada turizm ölecek mi? Turizme yatırım yapıyorsunuz pislik alanları ortadan kaldırmak istiyorsunuz ama engelliyorlar. Biz bu işlemi yapmasaydık burası havuz gibi sivrisinek içinde olacaktı. Bizim şu anda yaptığımız iş bir taşla iki kuş vurmaktır. Buradaki sivrisinek yuvasını kapatmak hem pis kokuyu gidermek hem sahil projesinin alt yapısı olan bu duvarı çekmekti. Biz sahil projemizi onaylatmadan devam etmiyoruz. Buradaki inşaatımız durdu. 100-150 metrelik kısmın dolgusunu yapabilirsek devletten gerekli izni alacağız. Ondan sonra devam edeceğiz. Kıyıda yapı yapmak için kıyı dolgu imar planı yapmamız gerekiyor. İşin doğrusu budur. Bizim kıyı dolgu planımız yapılıyor. Yaklaşık 10-15 gün sonra belediye meclisinde gündeme gelecektir. Meclisten geçirdikten sonra Zonguldak Valiliğinden ve Bayındırlık Bakanlığından izinlerimizi aldığımız şekilde devam edeceğiz. Kot farkından dolayı bu bölgede 2 metre su yükselmesi oluyor. Bu su normal temiz su değil bu su kanalizasyon suyu evlerden akan artık sudur. Burada yaklaşık 2-3 dönümlük alanda bu suyun pisliğini hissediyoruz. Bizim yapmak istediğimiz bu suyu bu pisliği gidermektir. Ancak vatandaşlarımız bunu bilmeden eleştirmeye kalkıyorlar. Bir hizmet yaparken bilmek gerekir. Bilmeden konuşmak ta doğru değildir. Ancak bu arkadaşlarımız bunları bilmemekten değil siyaset yapıyorlar. Siyasi amaçla yapılan beldeye hizmetleri engellemeye çalışıyorlar. Filyos halkı bunların kimler olduğunu biliyor. Bu insanlar bu işte başarılı olamamışlardır. Bundan sonra da başarılı olamayacaklardır. Biz Filyos halkı için dışarıdan gelecek vatandaşlar için doğrusu ne ise onu yapmaya kararlıyız. Devletten gerekli izni almadığımız için projemiz durmuştur. İznimizi aldıktan sonra devam edeceğiz” dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.