ÜNİVERSİTENİN AMBLEMİ AYNI KALACAK

Tarih: 2012-05-02 00:00:00

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin isminin Bülent Ecevit Üniversitesi olarak değiştirilmesinin ardından, üniversite senatosu amblemin değişmeyeceğini açıkladı.  Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin isminin Bülent Ecevit Üniversitesi olarak değiştirilmes
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin isminin Bülent Ecevit Üniversitesi olarak değiştirilmesinin ardından, üniversite senatosu amblemin değişmeyeceğini açıkladı.  Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin isminin Bülent Ecevit Üniversitesi olarak değiştirilmesinin ardından, Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu toplanarak, üniversitenin ambleminin değiştirilmeyeceğini, sadece Zonguldak Karaelmas Üniversitesi yazan bölümün Bülent Ecevit Üniversitesi olarak değiştirileceğini açıkladı. Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, Temelleri 1924 yılında Yüksek Maadin ve Mühendis Mektebi'nin kuruluşu ile atılan ve 1992 yılından bu yana Zonguldak ve çevresinin sosyal, kültürel, sanatsal ve ekonomik gelişiminde önemli katkılar sağlayan üniversitemizin adı, 11.04.2012 tarih 28261 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 6287 sayılı kanunun 18. maddesi uyarınca 'Bülent Ecevit Üniversitesi' olarak değiştirilmiştir. Zonguldak'ın maden ve madenci kenti kimliğini simgeleyen maden kömürü alevi, şehrimizdeki önemli sanat eserlerinden biri olan Uzun Mehmet Anıtına ilham vermiş; anıtı oluşturan soyut alev formu, üniversitemizin kurumsal kimliğinin temeli olan amblemde de kullanılmıştır. Zonguldak'ın maden ve madenci kenti kimliğini vurgulayan bu simge, üniversitemizin amblemi ile evrensel bir boyut kazanmaktadır. Üniversitemizin isim değişikliğinin ardından mevcut amblemin değiştirilmemesi, amblemi oluşturan simgelerin, Zonguldak ve üniversitemize ait değerlerin bütünlüğünü sürekli kılacaktır. Üniversite Senatomuz, Zonguldak ve üniversitemiz ile özdeşleşen simgelerin kurumsal gelişimimize kattığı gücü göz önüne alarak; amblemimizde yer alan kömür alevi imajının değişmeden kalmasına, alevi çevreleyen yazının 'Bülent Ecevit Üniversitesi' olarak değiştirilmesine karar vermiştir denildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.