UNUTTURAMAZLAR

Tarih: 2011-11-10 00:00:00

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 73. yıldönümü nedeniyle Kdz.Ereğli'de de anma törenleri gerçekleştirilecek. 10 Kasım 2011 Perşembe günü saat 09.00'da Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 73. yıldönümü nedeniyle Kdz.Ereğli'de de anma törenleri gerçekleştirilecek. 10 Kasım 2011 Perşembe günü saat 09.00'da Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından saat 10.00'da Atatürk Kültür Merkezinde Kdz.Ereğli Ticaret Meslek Lisesinin hazırladığı program gerçekleştirilecek. 10 Kasım nedeniyle anma mesajı gönderenler ise şu şekilde:

CHP'DEN AÇIKLAMA
CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal: Bugün 10 Kasım Büyük Önder Atatürk'ün Türk Ulusunun kalbine ve bilincine hiç çıkmamacasına yerleştiği günün 73. yıldönümü. O'nun, Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. sözlerinin, bugün ülkemizin içinden geçtiği süreçte, ne kadar daha önem kazandığını görüyoruz. O'nun en büyük başarısı, üst üste büyük savaşlar geçirmiş, sefalet, yoksulluk içindeki Anadolu insanından laik, demokratik, çağdaş bir toplum yaratmış olmasıdır. Tüm yaşamını ülkesinin ve halkının kurtuluşuna, gelişmesine, güçlenmesine adamış bu büyük insan, Ben ne yaptıysam, halkım için, ülkem için, ordum için yaptım. Hiçbir şeyi kendi kişisel çıkarlarım için yapmadım diyerek; bugün yozlaşmış, her şeyi kendi kişisel çıkarları için kullanmaya çalışan, kirli siyaset bezirganlarına da ders veriyor. Atatürk'ü ölümsüzlüğe uğurladığımız bugün, Atatürk'ü En Büyük Eserim dediği Cumhuriyet'i anlayabilmiş yurttaşlar olarak anıyorsak, Bağımsızlığımızı ve Cumhuriyet'in değerlerini her koşulda korumak, Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşımak en büyük görevimiz olmalıdır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü; ölümünün 73 yılında saygıyla, şükranla ve minnetle anarken bize emanet edilen bağımsız, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza dek yaşatacağımızı haykırıyoruz. 10 Kasım 2011 Perşembe sabahı saat 8,30'da tüm partililerimizi ve Ereğli halkını Atatürk Anıtı önündeki anma törenine katılmaya çağırıyoruz.

3 DAKİKA IŞIKLAR SÖNECEK
Eğitim-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Metin Kahveci yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi: ADD ve Eğitim-İş'in organize ettiği Zonguldak ve ilçeleri genelinde 10 Kasım günü akşamında saat 19.38'de Atamızı anma ve Atamızın tarihsel mirasını koruma adına Ulu Önderin izinden giden kurum, kuruluş, dernek ve insanlar olarak evlerimizde lambalarımızı 3'er dakika kapalı tutarak görevimizi inşa edeceğiz. Halkımızın 10 Kasım akşamı saat 19.38'de evdeki lambalarını 3 dakika kapalı tutarak Ata'mızı anmaya ve bizlere bıraktığı tarihsel mirasının sahiplenmesinde daha duyarlı olmaya davet etmekteyiz.

ATA'MIZI ŞUKRANLA ANIYORUZ
Emperyalist işgale karşı vermiş olduğu bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle, işgal altındaki bütün ulusların umudu ve önderi olmuş, yapmış olduğu devrimlerle bir ulusun küllerinden yeniden doğmasını başarmış, içinde bulunduğu çağın en modern ve çağdaş devletini kurarak bizlere emanet etmiş, Büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılalı 73 yıl oldu. Bedeni aramızdan ayrılsa da; devrimleri, ilkeleri ve hedefleriyle O bize önderlik etmeye, bizim pusulamız olmaya devam ediyor. İnsanlık var oldukça da devam edecektir. Çünkü insan onurunun ve bütün mazlum ulusların O'nun düşüncelerine ihtiyacı vardır. O büyük devrimcinin kurmuş olduğu çağdaş, laik, demokratik tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluşundan bugüne 88 yıl geçmesine rağmen emperyalist güçler O'nun düşüncelerine ve kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletine saldırmaya devam ediyorlar. Ama bütün saldırılarına inat, Atatürk'ün bayrağı, doğudan batıya, güneyden kuzeye dünyadaki bütün mazlum ulusların bağımsızlık, özgürlük ve mücadele bayrağı olarak dalgalanmaya devam ediyor ve devam edecektir. Ne yazık ki, Mustafa Kemal'in bize emanet ettiği ülkemiz bugün Cumhuriyet tarihinin en sıkıntılı ve zor sürecinden geçmektedir. Bu süreçte emeğimize, geleceğimize, laik demokratik Cumhuriyetimize ve Cumhuriyeti-mizin kazanımlarına, ulusal bağımsızlığımıza ve bütünlüğümüze, sosyal hukuk devletine ve yargı bağımsızlığına yönelik saldırılar kaygı verici boyutlara ulaşmıştır. 9 yıldır ülkemizi ABD, AB ve uluslararası sermayenin talepleri doğrultusunda yönetenler, devletin bütün kurumlarını ve kaynaklarını onların hizmetine sunmaktadır. O büyük devrimciye ve arkadaşlarına karşı alnımız ak, başımız dik olsun istiyorsak, ortak sorunları yaşayan, ortak kaygıları taşıyan, ortak umutları paylaşan herkesin bu süreçte yüksek sorumluluk ve görev bilinci içerisinde hareket etmesine bugün her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. Yan yana, omuz omuza dayanışma içerisinde saflarımızı sıklaştırarak ve çoğalarak ülkemizin üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtmak; insanlarımızın mutlu, özgür, insanca ve kardeşçe yaşayabilecekleri bir Türkiye ortak hedefimiz olmalıdır.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.